Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی صرفه‌جویی سالانه ۴ میلیون مترمکعب آب با احداث برج‌های خشک در نیروگاه‌های حرارتی

صرفه‌جویی سالانه ۴ میلیون مترمکعب آب با احداث برج‌های خشک در نیروگاه‌های حرارتی

وزیر نیرو با اشاره به لزوم بهره‌وری مناسب از آب‌های غیرمتعارف، از کاهش سالانه ۴ میلیون مترمکعب آب با احداث برج‌های خشک در نیروگاه‌های حرارتی خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو ، علی اکبر محرابیان که صبح امروز همزمان با سفر رئیس جمهور به استان همدان، به شهرستان فامنین رفته، ضمن بازید از پروژه‌های نیروگاه شهید مفتح، از فعالیت شبانه‌روزی تلاشگران عرصه برق برای تامین برق پایدار قدردانی کرد.

وزیر نیرو با بیان اینکه اقدامی که امسال در بخش نیروگاهی صنعت برق صورت گرفته کاری بی‌نظیر و اثر بخش است، گفت: تلاش خدمتگزاران صنعت برق با جلوگیری از قطعی برق و تأمین برق پایدار، موجب تامین آسایش و رضایتمندی مردم شده است.

وی روند اجرای پروژه‌های نیروگاه شهید مفتح را بسیار مثبت و اثربخش ارزیابی کرد و گفت: نیروگاه شهید مفتح، جزو نیروگاه‌های مطمئن کشور است و این نیروگاه در کنترل فرکانس و پایداری شبکه نقش بسیار مهمی دارد.

محرابیان با اشاره به انتقال پساب تصفیه شده شهر همدان به نیروگاه شهید مفتح عنوان کرد: خوشبختانه با طرح فاضلاب یکی از مشکلات این نیروگاه که مصرف فراوان آب چاه بود، برطرف شده و اجرای این طرح به خوبی صورت گرفته است.

وزیر نیرو ادامه داد: با اجرای خط انتقال پساب به عنوان آب مصرفی این ‌نیروگاه‌، از مصرف آب چاه‌ها جلوگیری شده که اقدامی بسیار مثبت در جهت مدیریت منابع آب کشور است.

وی با اشاره به لزوم بهره‌وری از آب‌های غیرمتعارف، عنوان کرد: در دیگر نیروگاه‌ها هم این مشکل وجود دارد که از آب چاه استفاده می‌کنیم لذا باید به سمتی برویم که بتوانیم ‌از آب‌های غیر متعارف برای این منظور استفاده شود.

محرابیان‌ احداث برج خشک در نیروگاه شهید مفتح را مورد اشاره قرار داد و افزود: با احداث کامل برج خشک در این نیروگاه حدود ۹۵ درصد مصرف آب کاهش می‌یابد که امیدواریم این پروژه به جد پیگیری شده و در دستور کار مدیران این مجموعه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برج‌های خشک، مصرف آب نیروگاه را به میزان ۴ میلیون مترمکعب در سال کاهش می‌دهد، یادآور شد: با انجام فاز دوم این پروژه می‌توانیم به صنایع استان، کشاورزی و معیشت مردم کمک کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به سی‌امین سفر هیئت دولت به ریاست رئیس جمهور، گفت: مصوبات خوبی به ویژه در بخش آب، آبفا و برق پیش‌بینی شده که باید از این اعتبارات بتوانیم استفاده و مسائل و مشکلات استان را مرتفع کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن