Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی الحاق 680 هکتار زمین به شهر همدان

الحاق 680 هکتار زمین به شهر همدان

استاندار همدان گفت: موضوع الحاق ۶۸۰ هکتار از اراضی شورین، در فرآیند طرح جامع شهری همدان مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌ و با توجه به سیاست و برنامه نهضت ملی مسکن دولت، طی مکاتباتی که انجام گرفت، درخواست شد تا این الحاق صورت گیرد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، علی رضا قاسمی فرزاد امروز در حاشیه سفر به تهران  اظهار داشت: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با الحاق 680 هکتار به شهر همدان موافقت کرد.
وی با بیان اینکه موضوع الحاق 680 هکتار از اراضی شورین، در فرآیند طرح جامع شهری همدان مورد بحث و بررسی قرار گرفت افزود:  با توجه به سیاست و برنامه نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم، طی مکاتباتی که انجام گرفت، درخواست شد تا این الحاق صورت گیرد.
استاندار همدان با این توضیح که از سال 1396، تهیه طرح جامع همدان توسط مشاور نقش جهان پارس، و با کارفرمایی اداره کل راه و شهرسازی آغار شد و در نهایت 17فروردین‌ماه 1400، در کارگروه امور زیربنایی، طرح جامع به تصویب رسید گفت : فرآیند بررسی طرح نیز جهت تصویب در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و همچنان در حال پیگیری است.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود، به مزایای این اقدام پرداخت و گفت: با الحاق این 680 هکتار به محدوده شهر، تامین بخشی از زمین مورد نظر برای طرح نهضت ملی مسکن در همدان، با رعایت سرانه‌های عمومی، خدماتی و معابر انجام خواهد گرفت.
استاندار همدان، با بیان اینکه الحاق این 680 هکتار می‌تواند در کاهش تراکم نفر برهکتار همدان نقش مهمی ایفا کند‌‌عنوان کرد:بر اساس آمار رسمی کشور، استان و شهر همدان یکی از شهرهای پرتراکم محسوب می‌شود.
وی در ادامه به اهمیت الحاق این طرح به شهر پرداخت و گفت: گسترش افقی شهر با رعایت کلیه ضوابط و مقررات مبتنی بر اصول برنامه‌ریزی و طراحی شهری توسط استان را سرعت خواهد بخشید. و در عین حال گسترش افقی شهر، نافی بافت فرسوده و مناطقی که نیاز به بازآفرینی دارند، نخواهد بود. با توجه به سیاست‌های دولت سیزدهم، بافت فرسوده قابل بهسازی و نوسازی است.
این مقام مسئول  با اشاره به نقش این اقدام در گرانی مسکن، گفت: بی‌شک با الحاق این 680 هکتار به محدوده شهر همدان، تعدیلی در میزان عرضه و تقاضای مسکن، ایجاد خواهد شد و به دنبال آن قیمت مسکن متعادل‌تر خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن