Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی نظارت بر بازار تخم‌مرغ ضعیف است

نظارت بر بازار تخم‌مرغ ضعیف است

b_150_150_16777215_00_images_tokhmemorgh.jpg

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری همدان از نظارت ضعیف اتحادیه بر بازار فروش تخم مرغ گفت و تاکید کرد: نظارت بر چرخه تامین و عرضه تخم مرغ باید به صورت همزمان توسط عاملان و بازرسان اتحادیه رصد و پایش شود.

به گزارش "همدان‌نیوز"، یزدان آزرمی با حضور در سردخانه دولتی بوعلی از روند توزیع تخم مرغ تنظیم بازار این شهرستان، در جریان این بازدید ضمن بررسی نحوه تحویل بار تخم مرغ و توزیع آن مسائل و مشکلات مباشران را استماع کرد.
وی در نشستی با حضور معاون اداره صمت استان، رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ و بازرسان بازار تاکید کرد: در تعیین نرخ کالاهای اساسی مصوب ستاد تنظیم بازار اختلاف قیمت، تخلف است.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری همدان در ادامه، بیان کرد: همه اصناف و فعالان اقتصادی در شرایط خاص باید برای تعادل بخشی به بازار ذیل ضابطه های تنظیم بازار شهرستان قرار گیرند.
وی در این راستا بیان کرد: برابر استانداردهای تعریف شده عرضه تخم مرغ با عناوین متنوع کیفی جهت بالا بردن قیمت مصرف کننده ممنوع است.
آزرمی با تاکید بر اینکه تجهیز فروشندگان به صدور فاکتور الکترونیک و ترازوی دیجیتال دو امر مهم در رصد بهتر بازار کالاهای اساسی است، خواستار فروش کیلویی تخم مرغ در خرده فروشان شد.
معاون برنامه ریزی فرمانداری همدان اضافه کرد: مصرف کننده در خرید کارتنی و شانه ای تخم مرغ متضرر شده و در عمل نرخ مصوب تنظیم بازار نیز رعایت نمی شود.
آزرمی خاطرنشان کرد: فروش عامدانه تخم مرغ شکسته به مباشران فروش از سوی تولید کنندگان غش در معامله است.
وی از نظارت ضعیف اتحادیه بر بازار فروش تخم مرغ گفت و تاکید کرد: نظارت بر چرخه تامین و عرضه تخم مرغ باید به صورت همزمان توسط عاملان و بازرسان اتحادیه رصد و پایش شود./ قلم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن