Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی گاز ۳۰ درصد از همدانی‌ها رایگان شد

گاز ۳۰ درصد از همدانی‌ها رایگان شد

b_150_150_16777215_00_images_gaz147.jpg

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان همدان گفت: مصرف زیاد مردم سبب شده تا استان با کمبود گاز مواجه شود، بر همین اساس واحدهای پرمصرفی مانند نیروگاه‌ها که سوخت آنها برابر با کل مصرف گاز خانگی است را به مدت 4 ماه پایان سال از دریافت گاز حذف کرده‌ایم.

به گزارش "همدان‌نیوز"، احمد ربیعیان با بیان اینکه در همدان 656 هزار و 372 واحد از گاز بهره‌مند می‌شوند، عنوان کرد: از مجموع واحدهای بهره‌مند از سوخت گاز بیش از 439 هزار واحد شهری و 214 هزار و 419 واحد روستایی هستند.
وی همچنین درباره حجم لوله‌های انتقال گاز در همدان، گفت: در استان ما در مجموع 961 کیلومتر خطوط انتقالی گاز وجود دارد و همچنین 9 هزار و 521 کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه گاز در همدان فراهم است.
وی تأکید کرد: تاکنون 324 هزار و 945 علمک گاز در استان نصب شده است که 54 درصد آن مربوط به واحدهای شهری و 46 درصد هم در واحدهای روستایی است.
رئیس روابط عمومی اداره گاز استان همدان تعداد کل مشترکین بهره‌مند از گاز را تا پایان آذرماه سالجاری 585 هزار و 945 واحد اعلام کرد و افزود: متأسفانه در بین مشترکان گازی استان، نیروگاه‌ها و برخی صنایع از جمله کارخانه‌های سیمان بالاترین حجم مصرف را دارند که به‌منظور صرفه‌جویی در این بخش براساس قراداد شرکت گاز با این مشترکین در 4 ماه پایان سال اداره گاز هیچ‌گونه خدماتی را برای مصارف سوختی در اختیار آنان قرار نمی‌دهد.
وی همچنین درباره درصدهای تشویقی برای کاهش هزینه‌های مشترکین خبر داد و افزود: براساس ابلاغیه وزارت، خانوارهایی که زیر 200 متر مکعب گاز مصرف می‌کنند از پرداخت آبونمان ماهیانه معاف می‌شوند و مصرف گاز آنها مجانی محاسبه می‌شود و همچنین آن‌دسته از خانوارهایی که ده درصد مصرف کاهشی نسبت به سال‌های گذشته داشته باشند 15 درصد تخفیف هزینه آبونمان خواهند داشت، همچنین مشترکانی که افزایش مصرف بیش از 15 درصدی نسبت به سال‌های گذشته داشته باشند، جریمه می‌شوند.
ربیعیان درباره قطعی گاز نیز عنوان کرد: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا پایان سال همدان افت فشار و قطعی گاز ندارد و امیدواریم با همکاری مردم در مصرف بهینه گاز این پیش‌بینی عملی شود./ همدان‌پیام

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن