Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی کاهش ۶۰ درصدی حق کمیسیون مشاور املاک در همدان

کاهش ۶۰ درصدی حق کمیسیون مشاور املاک در همدان

b_150_150_16777215_00_images_maskan58.jpg

فرماندار همدان از کاهش ۶۰ درصدی حق کمیسیون خرید و فروش ملک خبر داد و گفت: بنگاه‌های معاملات ملکی از این پس باید بر اساس مقررات جدید عمل کرده و به قانون تمکین کنند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حسین افشاری اظهار داشت: طرح ساماندهی مشاوران املاک در چهار محور مصوب و ابلاغ شده، هر چند برخی از واحدهای صنفی مقاومت می کنند اما این تغییر و تحول‌ها با قدرت در حال اجرا است. 

او اضافه کرد: مبلغ کمیسیون دریافتی مشاوران املاک موجب نارضایتی و گله‌مندی طرفین معامله بود که مورد رسیدگی قرار گرفت و کاهش محسوسی یافت. 
فرماندار همدان همچنین از کاهش ۵۰ درصدی کمیسیون اجاره بها خبر داد و افزود: پیش از این یک چهارم مبلغ اجاره ماهیانه به عنوان حق کمیسیون از موجر و مستاجر دریافت می شود که به یک هشتم کاهش یافت. 
به گفته افشاری بنگاه‌های معاملات ملکی در مسیر محورهای اصلی شهر با دستور دادستان جمع آوری شدند و موظف به استقرار در بافت های داخلی شهر و محدوده روستاها هستند. 
او خاطرنشان کرد: در این راستا ۱۲ واحد مشاور املاک که از این دستورالعمل سرپیچی می‌کردند با حکم قضایی تعطیل شدند.
فرماندار همدان یادآوری کرد: مشاوران املاک برای معامله سندهای عادی مکلف هستند از جهادکشاورزی، منابع طبیعی، اوقاف و شهرداری استعلام بگیرند تا تخلفی در این زمینه صورت نگیرد. 
افشاری هشدار داد: معامله با سندهای دفترچه‌ای قدیمی ممنوع است و اسناد تک‌برگی ملاک عمل هستند. / ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن