Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی شرکت پگاه همدان وارد بورس می‌شود/ تولید ماهانه ۲ هزار تن محصول لبنی در شرکت پگاه

شرکت پگاه همدان وارد بورس می‌شود/ تولید ماهانه ۲ هزار تن محصول لبنی در شرکت پگاه

b_150_150_16777215_00_images_shir256.jpg

مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه همدان گفت: تا دو ماه آینده شرکت پگاه وارد بازار بورس و سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش خبرنگار "همدان‌نیوز"، جعفر خلیلی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خبرنگار می‌داند آنکه آگاه تر است مسئول‌تر است، اظهار کرد: خبرنگاران در برابر مردم و اخلاق در جامعه مسئول هستند.
وی با بیان اینکه چهار شرکت کشت صنعت دامپروری در کشور فعال هستند، خاطرنشان کرد: یکی از این شرکت‌ها در استان همدان و در ملایر واقع شده که روزانه ۳۲ تن شیر از این محل تولید و از طریق شرکت پگاه فرآوری و توزیع می‌شود.
خلیلی همچنین تصریح کرد: سرانه مصرف شیر در کشور بسیار پایین بوده و میانگین مصرف بین ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرم برای هر فرد در طول سال است در حالیکه این میزان در کشورهای دیگر ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلوگرم است.
وی در ادامه یادآور شد: مصرف نکردن لبنیات برای افراد در سنین مختلف مضر است و به افراد آسیب می‌زند.
مدیرعامل شرکت شیر پگاه با بیان اینکه میانگین مصرف مواد مضر بالاست، خاطرنشان کرد: شرکت پگاه ظرفیت پذیرش ۳۰۰ تن شیر را دارد.
وی با اشاره به اینکه درآمد این شرکت به صندوق بازنشستگان واریز می‌شود، تصریح کرد: بخشی از محصولات این شرکت به کشورهای دیگر صادر می‌شود.
خلیلی با بیان اینکه محصولات شرکت پگاه از سلامت برخوردار بوده و هیچ‌گونه مواد افزودنی ندارند، اظهار داشت: تمام محصولات این شرکت ارگانیک هستند و با استانداردهای لازم فرآوری و توزیع می‌شوند.
وی در ادامه یادآور شد: در گذشته بودجه‌ای در اختیار آموزش و پرورش قرار داشت و شیر در مداس توزیع می‌شد اما در چند سال گذشته این اعتبار تخصیص داده نشد.
خلیلی با بیان اینکه شرکت پگاه همدان، شیر توزیعی مدارس چند استان را تامین می‌کرد، اظهار داشت: امیدواریم این اعتبار به طور مجدد تامین شود تا بتوانیم شیر را در مدارس توزیع کنیم.
وی تاکید کرد: یارانه شیر مدارس رقم سنگینی بود و پرداخت مبالغ از سوی دولت به شرکت‌ها با دو سال تاخیر انجام شد.
خلیلی با بیان اینکه همدان بیش از هشت سال شیر همدان، لرستان، ایلام و تهران را تامین می‌کرد، گفت: توزیع در این سال‌ها بدون هیچ گونه مشکلی و در سلامت کامل صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه سن پوکی استخوان به ۳۸ تا ۴۰ سال رسیده است، اظهار داشت: سالانه دو میلیارد دلار صرف درمان پوکی استخوان در کشور می‌شود.
خلیلی گفت: به بیماران مبتلا به کرونا توصیه می‌شود که از میان محصولات لبنی، شیر مصرف نکنند و با توجه به اینکه شیر ممکن است کانت باکتریایی به بدن وارد کند، نباید مصرف شود اما در مواردی به فرد بیمار توصیه می‌شود که از ماست و دوغ با نمک استفاده کنند.
وی با بیان اینکه ماست ترکیب پروبیوتیکی دارد که به افزایش سطح ایمنی کمک می‌کند، یادآور شد: افراد پس از سلامت کامل و پایان بیماری کرونا، مجدد می‌توانند شیر مصرف کنند.
خلیلی در خصوص افزایش قیمت لبنیات، خاطرنشان کرد: قیمت مواد مورد نیاز برای بسته‌بندی محصولات لبنی افزایش یافته و به خودی‌خود در افزایش قیمت لبنیات اثرگذار شد.
وی افزود: قیمت شیر خام نیز افزایش پیدا کرده و نهاده‌های دامی با رشد قیمت روبه‌رو بودند و منجر به افزایش قیمت‌ها شد.
خلیلی با بیان اینکه افزایش قیمت با مجوز و به صورت قانونی انجام شده است، تصریح کرد: تولید برخی محصولات زیان‌ده است و باید قیمت این محصولات بررسی شود و بتوان ضررها را جبران کرد.
وی همچنین تصریح کرد: تا جایی که توانستیم سعی کردیم قیمت را در حد جبران هزینه‌های تولید، توزیع و حمل و نقل و پرداخت حقوق کارکنان افزایش دهیم و میزان افزایش، قابل توجه نباشد.
مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه همدان با بیان اینکه ۴۲ تا ۴۸ کد محصول در این شرکت تولید می‌شود، اظهار کرد: قرارداد پرداخت مبالغ به دامداران ۴۵ روزه بود اما در حال حاضر به ۲۶ روز کاهش یافته است.
وی با تاکید بر اینکه پرتکول های بهداشتی به طور کامل برای سلامت کارکنان و محصولات تولیدی رعایت می‌شود، گفت: هفته‌ای یکبار تمام ضوابط مورد بازرسی قرار می‌گیرد.
خلیلی با بیان اینکه صادرات محصولات از جمله خامه، ماست و دوغ از یک ماه گذشته به طور مجدد آغاز شده است، اظهار کرد: اگر صادرات توسعه یابد مشکلات محصولات زیان‌ده برطرف می‌شود.
وی از صادرات محصولات پودری به سوریه و عراق، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاجرانی از دیگر کشورها از برند آویسای همدان استقبال کرده‌اند.
خلیلی با بیان اینکه شرکت پگاه تا دو ماه آینده وارد بورس خواهد شد، گفت: این شرکت از تجهیزات خوبی برخوردار است اما در تلاش هستیم امکانات و تجهیزات را افزایش دهیم.
وی همچنین تصریح کرد: چند نوع محصول از جمله ماست، دوغ و پنیر قفقازی و پنیر پیتزا پس از صدور مجوز در آینده نزدیک در این شرکت تولید خواهد شد.
خلیلی با بیان اینکه به طور متوسط ۱۳۵ تن محصولات لبنی نیاز بازار و ۱۵ تن نیز محصول مازاد در شرکت پگاه همدان تولید می‌شود، اظهار کرد: ۶۰۰ تن پنیر، ۵۰۰ تن ماست، ۳۰ تا ۴۰ تن کره، ۴۰۰ تن محصولات استریل، ۵۰۰ تن شیر بطری در هر ماه تولید می‌شود.
وی افزود: ماهانه در مجموع نزدیک به دو هزار تن محصولات لبنی در شرکت پگاه همدان تولید و توزیع می‌شود.
خلیلی در خصوص گسترش فروش شیر فله‌ای و سنتی، گفت: همدان سردمدار توزیع شیر فله‌ای است و متاسفانه تعداد زیادی فروشگاه عرضه شیر سنتی در همدان فعال هستند.
وی با بیان اینکه جوش شیرین که به شیر سنتی اضافه می‌شود عامل ابتلا به سرطان معده است، اظهار کرد: تولید بی‌ضابطه شیر در این عرصه، برای سلامت مردم مشکل‌ساز است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن