Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی احداث ۱۷ هزار واحد مسکونی در همدان تا مرداد ۱۴۰۰

احداث ۱۷ هزار واحد مسکونی در همدان تا مرداد ۱۴۰۰

b_150_150_16777215_00_images_maskan58.jpg

فرماندار همدان یکی از راهکارهای اساسی جلوگیری از افزایش قیمت مسکن را بالا بردن تولید مسکن دانست و گفت: ۱۷ هزار واحد مسکونی تا پایان تیرماه ۱۴۰۰ وارد چرخه عرضه مسکن می‌شود.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حسین افشاری اظهار کرد: در شهرستان همدان طی سال گذشته تا پایان اردیبهشت امسال بیش از یک و نیم میلیون مترمربع پروانه ساختمانی فقط در شهر همدان صادر شده که اگر به‎طور متوسط هر واحد ۱۰۰ متری باشد ۱۵ هزار واحد مسکونی احداث می‌شود و ۲۰۰۰ واحد نیز تعهد مسکن ملی در شهرستان همدان است که در مجموع ۱۷ هزار واحد مسکونی در همدان احداث خواهد شد.
وی با بیان اینکه شهر همدان سالانه ۱۰ هزار واحد مسکن نیاز دارد که باید کاری کنیم زمینه سوداگری را از بین ببریم، ادامه داد: تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۰ در شهر همدان ۱۷ هزار واحد مسکونی احداث خواهد شد این درحالیست که نیاز سالانه شهر همدان ۱۰ هزار واحد مسکونی است.
افشاری با بیان اینکه قیمت مسکن کشوری است، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از افزایش قیمت مسکن به قیمت مصالح ساختمانی و بخشی به تورم و ارزش پول، قیمت زمین و ضابطه‌های شهرسازی برمی‌گردد بنابراین استان همدان تعیین کننده قیمت مسکن نیست.
وی بخش دیگری از علل افزایش قیمت مسکن را سوداگری دانست، افزود: افرادی هستند که برای افزایش سرمایه خود در بخش مسکن ورود می‌کنند که این گروه نیز به قیمت مسکن دامن می‌زنند که یکی از راهکارهای اساسی افزایش تولید مسکن است.
فرماندار همدان با تأکید بر اینکه باید زمینه سوداگری از بین برود، خاطرنشان کرد: باید قانونی باشد که اجازه ندهد افراد برای افزایش سرمایه وارد بازار مسکن شوند تا سوداگری در سراسر کشور از بین برود و موضوع مسکن از کالای سرمایه‌ای به عنوان کالای خدماتی تغییر کند.
وی با بیان اینکه تابستان فصل نقل و انتقال مستأجران است، اضافه کرد: براساس مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مؤجر نمی‌تواند مستأجر خود را بدون رضایت از خانه خارج کند.
افشاری با تأکید بر اینکه در حال حاضر قانون از مؤجر حمایت نمی‌کند، مطرح کرد: در شرایط فعلی این اختیار از مؤجر گرفته شده مگر اینکه مستأجر با رضایت خود تخلیه کند./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن