Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی قیمت مرغ در همدان کمتر از قیمت کشوری است

قیمت مرغ در همدان کمتر از قیمت کشوری است

b_150_150_16777215_00_images_morgh63.jpg

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه قیمت مرغ در تمام کشور ۱۵ هزار تومان شده است، گفت: براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار کشور قیمت مرغ ۱۵ هزار تومان درنظر گرفته شده و هر استان به فراخور شرایط اجازه دارد تا ۵ درصد افزایش داشته باشد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حمیدرضا متین با اشاره به اینکه قیمت مرغ در سایر استان ها ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان است، اظهار کرد: همدان قیمت ۱۵ هزار تومان را رعایت کرد در حالیکه براساس مصوبه دولت قیمت مرغ ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان بوده است.
وی تصریح کرد: در ماه‌های گذشته قیمت مرغ در بازار ۹۰۰۰ تومان رسیده بود و مرغداران زیان شدیدی می‌دادند و به علت کرونا هم کسی مرغ نمی‌خرید و مرغ روی دست مرغداران مانده بود به همین جهت مرغداران ما زیان عظیمی را متحمل شدند بر این اساس و در راستای حمایت از مرغداران دولت تصمیم گرفت درصدی به قیمت مرغ اضافه شود.
متین افزود: قیمت مرغ در ذهن مردم ۹۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان بوده و به همین علت احساس می‌شود قیمت افزایش زیادی دارد در حالیکه نرخ مرغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ بوده که با تصمیم تنظیم بازار، قیمت ۱۵ هزار تومان درنظر گرفته شد.
وی با بیان اینکه التهابی برای خرید مرغ در بازار وجود ندارد، خاطرنشان کرد: طی روزهای گذشته مرغ منجمد به قیمت ۱۳ هزار و ۳۰۰ تا ۱۳ هزار و ۷۰۰ در بازار همدان توزیع شد اما مردم استقبالی نداشتند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به توزیع ۱۰ تن مرغ منجمد در بازار امروز نیز یادآور شد: بیش از ۲۰۰۰ تن مرغ منجمد در استان دپو شده است که باید آرام آرام و به تدریج خارج کنیم.
وی با تأکید بر اینکه قیمت ۱۵ هزار تومانی مرغ در بازار همدان رعایت شده است، تصریح کرد: ۱۱ واحد بیش از قیمت مصوب تنظیم بازار اقدام به فروش مرغ کرده‌ بودند که بلافاصله برخورد شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه بازار متلاطمی در زمینه محصولات مصرفی خانوار نداریم، خاطرنشان کرد: با وجود افزایش قیمت‌ها بازار متلاطمی در زمینه سبد غذایی و محصولات مصرفی خانوار نداریم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به دپوی محصولات غذایی مورد نیاز سبد خانوار، بیان کرد: دپوی بسیار فراوانی از محصولات مورد نیاز و کالاهای اساسی سبد خانوار در استان وجود دارد اما مانند سال گذشته خیلی میل به خرید در مردم نیست.
متین اضافه کرد: در حال حاضر انبارهای استان پر است و موجودی انواع شوینده، برنج، ماکارانی و مرغ و سایر کالاهای اساسی استان بسیار بالاست.
وی درباره قیمت حبوبات نیز گفت: قیمت لوبیا ۱۰۰۰ تومان و عدس ۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشته و برنامه دولت در زمینه حبوبات واردات است اما واردکنندگان همتی برای واردات حبوبات ندارند.
وی با اشاره به اینکه قیمت لوبیا چیتی در بازار بین ۲۶ تا ۲۸ هزار تومان و عدس ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان است، خاطرنشان کرد: فروشگاه کوروش که لوبیا چیتی را به نرخ ۳۸ هزار تومان و عدس ۳۶ هزار تومان می‌فروخت که پرونده ای برای این فروشگاه تشکیل شد./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن