Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی توزیع 76 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان همدان

توزیع 76 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان همدان

b_150_150_16777215_00_images_baste.jpgمسئول بسیج سازندگی استان همدان با اشاره به میزان کمک های مومنانه در پویش همدلی طی دو مرحله عنوان کرد: در مجموع بیش از ۷۶ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا توزیع شد.

به گزارش "همدان نیوز"، سرهنگ علی قره باغی با اشاره به برگزاری رزمایش فصل همدلی در استان همدان گفت: بعد از فرمایش مقام معظم رهبری در نیمه شعبان پیرامون کمک مومنانه و مواسات، قرارگاهی در استان همدان با عنوان «قرارگاه مواسات امام حسن مجتبی (ع)» تشکیل شد. پویش همدلی در دو مرحله انجام شد. اولین مرحله در آستانه ماه مبارک رمضان و مرحله دوم در میلاد کریم اهل بیت برگزار شده است.

وی با اشاره به میزان کمک های مومنانه در این دو مرحله عنوان کرد: در مجموع بیش از ۷۶ هزار بسته معیشتی خدمت نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا تقدیم شده است. مرحله اول ۴۸ هزار و مرحله دوم هم ۳۵ هزار بسته معیشتی خدمت نیازمندان اهداء شده است. در کنار اینها ۶۵۰۰ کارت هدیه کمک هزینه خرید به اقشار خاصی که مشاغل خودشان را از دست داده بودند مثل کارگران فصلی، زباله گردها و امثالهم تقدیم شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان همدان به دیگر اقدامات انجام شده اشاره و بیان کرد: با شناسایی گروهی که در پرداخت اجاره بهار اجاره منزلشان مشکل داشتند با مالکانشان مذاکراتی انجام شد برخی تصمیم گرفتند ببخشند و برخی تصمیم گرفتند به تعویق بیندازند. گروهی هم که نپذیرفتند حدود ۵۰۰ نفر می شدند که اجاره بهای یک ماه آن ها پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه برای هم افزایی دستگاه های شرکت کننده در رزمایش همدلی سامانه خوبی در سطح استان تدارک دیده شد، تصریح کرد: در این سامانه همه فعالین و کنشگرانی که در این عرصه داشتند فعالیت می کردند از جمله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، آستان قدس رضوی و خیریه ها، سمن ها و خیرینی که در مساجد و جاهای مختلف فعالیت داشتند خیلی هماهنگ و با هم افزایی کامل این موضوع را به پیش بردند.

سرهنگ قره باغی به تداوم این رزمایش تاکید کرد و گفت: تا زمانی که نیاز باشد و این آسیب وجود داشته باشد و مشاغلی نتوانند روی پایشان بایستند ما در کنار همه اینها هستیم و این کمک ادامه خواهد داشت./ بسیج

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن