Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی همدان به دنبال احیای پرواز کیش

همدان به دنبال احیای پرواز کیش

b_150_150_16777215_00_images_kish-air-b.jpgمعاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری همدان با بیان اینکه یکی از اساسی ترین سیاست های استان گردشگری است، گفت: استان به دنبال احیای پرواز همدان- کیش است.

به گزارش "همدان نیوز"، ظاهر پورمجاهد یکشنبه ۱۹ آبان در جلسه هماهنگی برقراری پرواز همدان-کیش، اظهار کرد: سال های گذشته آژانسهای استان گلایه مند بودند که چرا از چارترکننده غیربومی در این پرواز استفاده شده است که بر این اساس تصمیم بر این شده که اولویت اول به شرکت‌های بومی داده شود.

وی با اشاره به اینکه استاندار همدان بر احیای پرواز همدان-کیش با چارترکننده بومی تأکید دارد، تصریح کرد: اولویت چارترکننده این پرواز آژانس های استان هستند چرا که این پرواز خوشبختانه توجیه اقتصادی نیز دارد.

پورمجاهد بیان کرد: کمک‌های فنی و اعتباری از سوی استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان مشروط بر تأمین اعتبار به آژانس های چارترکننده داده می‌شود تا یک کار اساسی در استان صورت بگیرد.

۱۰۰درصد ظرفیت پرواز همدان- کیش پر است

مدیرکل فرودگاه همدان نیز در این جلسه اظهار کرد: پرواز مسیر کیش براساس آمار از سال ۹۵ مسیر خوبی برای چارترکننده شناخته شده است به‌طوریکه در سال ۹۵ ظرفیت این پرواز ۹۷.۵ درصد پر شده بود.

سهراب کلوندی با اشاره به استقبال خوب از پرواز همدان- کیش، ادامه داد: در سال ۹۶ نیز ۸۹ درصد از ظرفیت پرواز همدان- کیش پر بوده و در سال ۹۷، ۷۵ درصد از ظرفیت این پرواز پر بوده است.

وی یادآور شد: در سالجاری بیش از ۱۰۰ درصد ظرفیت پرواز همدان- کیش پر شده بود که نشان دهنده این است که مسیر خوبی برای ایرلاین‌ها و چارترکنندگان بوده است.

سهرابی با اشاره به اینکه کل چارترکننده‌های این مسیر غیربومی بوده‌اند، خاطرنشان کرد: استاندار همدان بربومی شدن چارترکننده‌های این پرواز تأکید داشته و امیدواریم بتوانیم از چارترکنندگان بومی در این مسیر استفاده کنیم.

خلاء پرداخت تسهیلات به آژانس های مسافرتی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز با اشاره به اینکه آژانس های مسافرتی استان برای چارتر کردن پرواز نیاز به تسهیلات دارند، گفت: یکی از حوزه‌هایی که در بخش گردشگری از تسهیلات استفاده نکرده‌، آژانس های مسافرتی هستند و این خلاء در این بخش همچنان وجود دارد.

علی مالمیر با بیان اینکه هنوز مسیری که بتواند از حوزه گردشگری تسهیلاتی به آژانس های مسافرتی بدهد، وجود ندارد، اظهار کرد: آژانس های مسافرتی حاشیه سود زیادی ندارند بنابراین تا می‌توانیم باید تسهیلات یارانه دار به آژانس ها بدهیم.

وی با تأکید بر اینکه برای سرمایه در گردش آژانس های چارترکننده لازم است، تسهیلاتی ارائه شود، تصریح کرد: اولویت استان این است که آژانس ها درگیر پرواز همدان- کیش شده و توانمند شوند./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن