Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی بدهی 106 میلیاردی همدانی‌ها به شرکت برق

بدهی 106 میلیاردی همدانی‌ها به شرکت برق

b_150_150_16777215_00_images_ghabz104.jpgمديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان گفت: طلب اين شركت از مشتركان خود 106 ميليارد و 629 ميليون تومان بوده كه بيشترين بخش آن مربوط به دستگاه ها و ادارات است.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شركت توزيع نيروي برق استان همدان، امير خجسته نماينده مردم همدان، فامنين و قهاوند با مديران صنعت آب و برق استان در شركت توزيع نيروي برق استان همدان ديدار كرد.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان در اين ديدار با اشاره به وضعيت برق استان اظهار داشت: انرژي تحويلي استان همدان 3 هزار و 569 ميليون كيلووات ساعت و مصرف انرژي نيز 3 هزار و 208 كيلووات ساعت تا پايان سال 97 بوده است.

محمدمهدي شهيدي با بيان اينكه تلفات انرژي استان 10.13 درصد است، گفت: اميد است با برنامه هاي پيش بيني شده و اجراي آنها اين رقم تا پايان  سال 98 به 10 درصد كاهش يابد.

وي با اشاره به وضعيت مشتركان افزود: استان همدان 746 هزار و 464 مشترك دارد كه از اين تعداد 300 هزار و 838 مشترك مربوط به شهرستان همدان است كه حدود 40 درصد مشتركان را شامل مي شود.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان عنوان كرد: پيك بار در شهرستان همدان 221 مگاوات است كه يك سوم پيك بار استان است.

وي با اشاره به وجود 15 هزار و 898 مشترك در شهرستان فامنين گفت: عمده مصرف شهرستان فامنين در بخش كشاوري است.

شهيدي با اشاره به شاخص ها و اقدامات انجام شده در اين خصوص ابراز داشت: الگوي انرژي در استان همدان رعايت مي شود و در تلفات انرژي و مدت زمان خاموشي روند كاهشي داريم.

وي با بيان اينكه بيشترين مشكلات ما در حوزه برق به شهرستان هاي همدان و ملاير برمي گردد، عنوان كرد: يكي از مشكلات ما در منطقه قهاوند بود كه در حال حاضر پست به صورت آزمايشي وارد مدار شده كه به زودي افتتاح مي شود.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان عنوان كرد: موضوع ديگر پست سايت شركت است كه كابل كشي هاي آن در حال انجام بوده و اميد است به زودي وارد مدار شده و مشكل ضعف ولتاژ اين منطقه نيز رفع شود.

وي ادامه داد: در شهرستان ملاير نيز براي احداث پست مشكل زمين با اداره اوقاف داشتيم كه با پيگيري هاي نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي رفع شده كه اميد است با راه اندازي آن مشكلات ما در وليعصر رفع شود.

شهيدي با بيان اينكه امسال به عنوان سال رونق توليد نامگذاري شده است، ابراز داشت: در اين راستا طي توافق هاي انجام شده و در دست اقدام با شركت شهرك ها در مجموع 43 مگاوات ظرفيت سازي كرده ايم.

وي با اشاره به اقدامات انجام شده در راستاي كاهش خاموشي ها يادآور شد: در اين زمينه شناسايي فيدرهاي بحراني با هدف اجراي تعميرات بر روي اين فيدرها و انجام مانورهاي عملياتي و تعميراتي، به كارگيري دستگاه التراسونيك در شناسايي نشتي ها، انعقاد قرارداد با پيمانكار و انجام تعميرات به روش خط گرم در شبكه و افزايش اعتبارات قدرت مانور و توسعه فيدر براي مانورينگ  و بالا بردن قابليت اطمينان شبكه و افزايش نقاط مانور انجام شده است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان تصريح كرد: طلب اين شركت از مشتركان خود 106 ميليارد و 629 ميليون تومان بوده كه بيشترين بخش آن مربوط به دستگاه ها و ادارات است.

وي با اشاره به چالش هاي موجود در حوزه برق استان گفت: مشكلات حاشيه نشيني و تجاوز به حريم شبكه ها، پيگيري تخصيص منابع به پست 230 سردار همداني و وصول مطالبات از دستگاه ها از مشكلات ما در بخش توزيع است.

امير خجسته نماينده مردم همدان، فامنين و قهاوند در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين ديدار ضمن تقدير از مجموعه صنعت آب و برق استان همدان اظهار داشت: صنعت آب و برق استان يكي از مجموعه هاي جهادي در استان است.

وي با بيان اينكه در بين مديران جهادي استان مجموعه برق سرآمد است، گفت: در آب و فاضلاب شهري و روستايي استان نيز تلاش هاي خوبي صورت گرفته است.

نماينده مردم همدان، فامنين و قهاوند در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به پروژه آب رساني به شهر همدان عنوان كرد: اين پروژه مهم مصوبه سفر مقام معظم رهبري به استان است و بايد عملي شود و ما نيز تمام توان خود را بر اين مسئله گذاشته ايم.

وي با بيان اينكه موضوع آب اولويت استان است و بايد آن را جدي بگيريم، عنوان كرد: سد قوچم و سد آب آزاد كيفي ترين آب كشور است كه در دولت تصويب شده كه آب از اين دو سد براي همدان بيايد.

خجسته با اشاره به زيرساخت هاي شهرك هاي صنعتي استان تصريح كرد: موضوع آب و برق مراكز صنعتي پيگيري شده كه بخشي اجرايي و بخشي نيز در دست اجرا است و زيرساخت ها فراهم شده است.

وي افزود: يكي از علل عقب ماندگي ما در استان اختلافات بود كه خوشبختانه امروز بدون چالش و با همگرايي و همفكري كارها انجام مي شود.

نماينده مردم همدان، فامنين و قهاوند در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: افق همدان، هم در بحث منابع و هم در بحث گردشگري افق روشني است و امروز شاهد ورود سرمايه گذاران به استان هستيم كه نشان دهنده شتاب گرفتن توسعه همدان است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن