Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی بیش از سه هزار چاه در همدان مسدود شد

بیش از سه هزار چاه در همدان مسدود شد

b_150_150_16777215_00_images_sotode1042.jpgمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از انسداد 3 هزار و 524 حلقه چاه غیر مجاز در همدان خبر داد و گفت: انسداد این تعداد چاه غیرمجاز سبب صرفه‌جویی بیش از 257 میلیون مترمکعبی در مصرف منابع آبی استان شد. 

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، منصور ستوده اظهار کرد: از ابتدای سال 93 تاکنون 3 هزار و 524 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شده که سبب صرفه‌جویی 257 میلیون مترمکعبی در مصرف آب‌های زیرزمینی شده است.

وی عمق انسداد چاه‌های غیرمجاز را بیش از 122 کیلومتر اعلام کرد و گفت: بیشترین چاه‌های غیرمجاز در کبودراهنگ با 1109 حلقه، رزن با 640 حلقه و همدان با 444 حلقه مسدود شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال روند انسداد چاه‌های غیرمجاز ادامه دارد، افزود: خوشبختانه همکاری مناسبی بین دادگستری و نیروی انتظامی برای انسداد چاه‌های غیرمجاز در همدان وجود دارد که منجر به این عملکرد شده است.

ستوده بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 41 حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شده که صرفه‌جویی 654 هزار مترمکعبی منابع زیرزمینی را در پی داشته است.

ستوده افزود: در مجموع تعداد 4258 دستگاه کنتور هوشمند آب وبرق بر روی چاههای مجاز نصب شده که بیشترین آنها مربوط به دشت رزن – قهاوند است.

وی ادامه داد: تعهد ما برای نصب کنتور در سال98 تعداد 560 دستگاه بوده است که 47 دستگاه نصب شد، که پیشرفت 8درصدی نسبت به تعهد نصب را نشان میدهد.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای همدان تاکید کرد: همچنین با چاه‌های مجاز استان که برداشت بیشتر از پروانه بهره‌برداری دارند نیز برخورد می‌شود تا در راستای حفاظت از منابع آبی استان همدان گام‌های اساسی و جدی برداشت.

وی با اشاره به اینکه اکیپ‌های گشت و بازرسی به طور شبانه‌روزی دشت‌های استان را بازرسی می‌کنند عنوان کرد: 24 گروه اکیپ گشت و بازرسی در راستای نظارت بر چاه‌های مجاز، جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های استان به طور شبانه‌روز دشت‌ها را کنترل می‌کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن