Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی راه‌اندازی قطار همدان - تهران تا نوروز 98

راه‌اندازی قطار همدان - تهران تا نوروز 98

b_150_150_16777215_00_images_ghatar6522.jpgمدیرکل راه آهن غرب کشور گفت: با بررسی های صورت گرفته و برطرف کردن موانع کاهنده سرعت، قطار همدان - تهران تا تعطیلات عید نوروز98 راه اندازی می شود.

به گزارش "همدان نیوز"، روح الله تقی زاده افزود: ارتقاع خط ریلی همدان - تهران، برای افزایش سرعت، از سه هفته پیش آغاز شده است و پیش بینی می شود تا ماه آینده به پایان برسد.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی راه اندازی و بلیت فروشی ناوگان ریلی را بر عهده دارد تاکید کرد: قطار باید در بازه زمانی مشخص حرکت کند تا مسافران از آن استقبال کنند؛ چرا که در صورت استقبال نکردن مسافران، بخش خصوصی متضرر می شود.

تقی زاده اظهار داشت: از سوی دیگر قطار مسافربری به ناوگان نیاز دارد که با توجه به شرایط کنونی ارز، تامین واگن و لوکوموتیو سخت است.

وی ادامه داد: در حال حاضر یک روز در میان قطار همدان - مشهد حرکت دارد و تاکنون استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.

مدیرکل راه آهن غرب کشور با اشاره به اینکه اکنون این اداره کل در ایستگاه راه آهن رباط همدان مستقر است گفت: برای سهولت در انجام کارهای سازمانی، تا پایان ماه ساختمان این اداره کل به داخل شهر همدان منتقل می شود.

وی با بیان اینکه 21 مرکز راه آهن در کشور وجود دارد افزود: خط ریلی پرند تا همدان و همدان تا سنندج زیر نظر اداره کل راه آهن غرب کشور مدیریت می شود و مدیریت خطوط ریلی اراک به ملایر و ملایر به کرمانشاه را استان مرکزی به عهده دارد.

تقی زاده عنوان کرد: خطوط ریلی به طور معمول از چند استان عبور می کنند و ممکن است برخی از استان ها همچون همدان دارای 2 خط ریلی باشند که مدیریت آن ها جدا است.

وی گفت: قطعه نخست راه آهن همدان - ملایر در حال ساخت است و پیمانکار آن زیر نظر شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور مشغول به کار هستند./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن