Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی یک درصد همدانی‌ها کارت ملی هوشمند دریافت نکردند

یک درصد همدانی‌ها کارت ملی هوشمند دریافت نکردند

b_150_150_16777215_00_images_mellihooshmand.jpgمدیرکل ثبت احوال استان همدان گفت: یک میلیون و 506 هزار و 116 درخواست برای دریافت کارت هوشمند ملی در این استان ارائه شده که بیش از 99 درصد این افراد کارت خود را دریافت کردند.

به گزارش "همدان نیوز"، محمود علیپور یادآوری کرد: صدور کارت هوشمند ملی از سه سال پیش آغاز شده و تاکنون 78.5 درصد از افراد واجد شرایط این استان نسبت به دریافت کارت اقدام کردند.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه هیات وزیران اعتبار تمامی کارت های ملی تا پایان امسال پایان یافته و پس از آن هیچگونه خدمات اداری و شهروندی به افراد فاقد کارت هوشمند ملی ارائه نمی شود.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان اظهار داشت: خرداد ماه امسال 21 هزار و 81 تن برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کردند که صدور هر کارت کمتر از 2 هفته به طول انجامید.

علیپور بیان کرد: متقاضیان کارت هوشمند ملی که تاکنون اقدام به درخواست کارت هوشمند ملی نکرده اند می توانند به یکی از دفاتر پستی، یا دفاتر پیشخوان منتخب مراجعه کنند.

وی افزود: همچنین شهروندان می توانند با مراجعه به سامانه www.ncr.ir نسبت به نام نویسی برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند.

مدیر کل ثبت احوال استان همدان گفت: یکی از مزیت های برجسته صدور کارت هوشمند، مراجعه نکردن شهروندان به نهادهای خدمات رسان و انجام کارها به صورت الکترونیکی و با استفاده از سیستم رایانه است.

علیپور افزود: کاهش مراجعه شهروندان به نهادهای خدماتی در جلوگیری از اتلاف و هدر رفت وقت آنان، جلوگیری از تردد آنها، کاهش مصرف سوخت، ترافیک و آلودگی ناشی از آن تاثیر دارد./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن