Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی هرگونه قطعی برق از فردا به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود/ حداکثر محدودیت‌های احتمالی برق ۱۵ روز است

هرگونه قطعی برق از فردا به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود/ حداکثر محدودیت‌های احتمالی برق ۱۵ روز است

b_150_150_16777215_00_images_news_bargh201.jpgمعاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: هرگونه قطعی برق از طریق شرکت‌های توزیع به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمودرضا حقی‌فام، درباره قطعی‌های احتمالی برق در روز‌های آتی، اظهار کرد: شرکت مدیریت شبکه برق ایران قرار شد با توجه به درجه حرارت مناطق مختلف و وضعیت مصرف برق کشور، مصرف کل را برای روز بعد پیش‌بینی کند.

وی ادامه داد: این پیش‌بینی بر اساس مناطق کشور انجام می‌شود و اگر شبکه برق ایران احساس کرد که تولید و محدودیت‌های انتقال و توزیع و امثالهم برای آن مناطق پاسخگو نیست، محدودیت‌ها به شرکت برق‌های منطقه‌ای اعلام کرده و مشخص شود هر کدام از مناطق چقدر در این محدودیت سهم دارند.

حقی‌فام تصریح کرد: برای انجام این موضوع، دیسپاچینگ برق منطقه‌ای با شرکت توزیع هماهنگ خواهند شد و این محدودیت‌ها بین شرکت‌های توزیع تقسیم و آنها نیز بین مناطق داخل شهر‌ها تقسیم می‌کنند و بر این اساس هر محدودیتی حتما از قبل اطلاع رسانی لازم به مردم خواهد شد.

معاون توزیع توانیر بیان کرد: ما هیچ برنامه محدودیت دراز مدت برای کشور نداریم و ممکن است در طول هفته یکی دو روز به دلیل افزایش درجه حرارت این محدودیت‌ها اعمال شود.

وی با اشاره به اینکه به مناطق کشور جدول احتمالی داده شده است، بیان کرد: اگر مردم در آن مناطق توانستند مدیریت مصرف انجام دهند، آن محدودیت لغو و ممکن است در آن منطقه هیچ خاموشی نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه استان خوزستان توانسته است مصرف خود را ۵۰۰ مگاوات نسبت به پارسال کاهش دهد و در حوزه خوزستان هیچ‌گونه خاموشی نخواهد داشت و محدودیتی ندارند، گفت: بدیهی است برق در استان و منطقه‌ای قطع می‌شود که مصرف خود را به اندازه محدودیت‌ها کاهش نداده باشد.

حقی فام گفت: طبق برآورد شرکت مدیریت شبکه برق ایران، جمع روز‌های این محدودیت‌ها، حداکثر ۱۵ روز است و این ایام به هیچ وجه پیوسته نخواهد بود و بر اساس شرایط افزایش دما و مصرف این محدودیت‌ها اعمال می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن