Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی احتمال سرریز سد اکباتان در صورت ادامه بارش‌ها تا نیمه خرداد

احتمال سرریز سد اکباتان در صورت ادامه بارش‌ها تا نیمه خرداد

b_150_150_16777215_00_images_sadekbatan_sarez_39.jpgمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه 87 درصد سداکباتان پر شده است، گفت: در حال حاضر حجم سداکباتان به 30 میلیون متر مکعب رسیده است و اگر بارش‌ها تا نیمه‌خرداد ادامه یابد تا 2 هفته آینده سد سرریز می‌شود.

به گزارش "همدان نیوز"، منصور ستوده با اشاره به اینکه در 2 روز اخیر به طور متوسط 25 میلیمتر بارندگی در استان رخ داده است، افزود: طی این مدت ورودی سداکباتان 6.5 میلیون مترمکعب است.

وی با تأکید بر اینکه مصارف سداکباتان به شدت کاهش یافته است، ادامه داد: در حال حاضر 260 لیتر در ثانیه برای مصارف شرب همدان برداشت می‌شود.

ستوده با بیان اینکه سدسرابی تویسرکان با 9 میلیون مترمکعب پر است، یادآور شد: سدکلان ملایر نیز با 45 میلیون مترمکعب پر شده است و سدآبشینه نیز یک میلیون و 200 هزار مترمکعب آب دارد.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی رودخانه‌ها از برنامه‌های امسال شرکت آب منطقه‌ای استان است، اظهار کرد: در طرح ساماندهی رودخانه‌ها نقاط آسیب‌پذیر شناسایی شده و لایروبی و ساماندهی صورت می‌گیرد که در مجموع 15 رودخانه در استان همدان شناسایی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه در استان همدان 10 رودخانه اصلی وجود دارد، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال 1.5کیلومتر از رودخانه‌های استان ساماندهی و لایروبی شود./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن