Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی نرخ بیکاری در استان همدان 9 درصد است

نرخ بیکاری در استان همدان 9 درصد است

b_150_150_16777215_00_images_tosifi3014.jpgمدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان با اشاره به اینکه برای دریافت تسهیلات اشتغال فراگیر معرفی طرح تا پایان خرداد فرصت دارد، گفت: در استان همدان تاکنون هزار و 250 طرح اشتغال فراگیر در سامانه کارا ثبت و به بانک‌ها معرفی شده است.

به گزارش "همدان نیوز"، احمد توصیفیان نرخ بیکاری در استان همدان را تک رقمی خواند و اظهار کرد: در حال حاضر میانگین بیکاری در استان 9 درصد است و امسال موفق به ایجاد اشتغال و ثبت در سامانه رصد استان به تعداد 21 هزار و 700 نفر شدیم.

وی با تأکید براینکه اشتغال ایجاد شده در استان همدان پایدار است، گفت: در حال حاضر 10 هزار نفر نیز بیمه شده جدید هستند که در سازمان تأمین اجتماعی به ثبت رسیدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان در ادامه سخنانش با اشاره به اجرای طرح های اشتغالزا در استان گفت:، یکی از این طرح ها در حوزه مشاغل خانگی بود که در این زمینه در شهرستان اسدآباد مبلغ یک میلیارد و 120 میلیون تومان به 166 نفر از متقاضیان پرداخت شده است.

وی افزود: تسهیلاتی دیگری که در زمینه اشتغالزایی انجام شد، تسهیلات روستایی بود که در این زمینه نیز ملبغ 808 میلیارد و 400 میلیون تومان با نرخ 6 درصد برای متقاضیان در اسدآباد پیش بینی شده است.

توصیفیان افزود: همچنین تسهیلات اشتغال فراگیر هم به مبلغ 21 میلیارد و 800 میلیون تومان با نرخ 12 تا 16 درصد سود برای این شهرستان اختصاص یافته که این تسهیلات در سطح استان به میزان 340 میلیارد تومان است.

وی افزود: متقاضیان واجدالشرایط می‌توانند ضمن مراجعه به دستگاه‌های اجرایی و اخذ مشاوره در سامانه کارا ثبت نام کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان با اشاره به اولویت سنجی در شهرستان‌ها در زمینه اشتغالزایی، گفت: در سامانه کارا رسته‌های اولویت دار استان مشخص شده به عنوان مثال بوم گردی در شهرستان در این شهرستان در اولویت است.

وی گفت: در استان همدان تاکنون هزار و 250 طرح اشتغال فراگیر در سامانه کارا ثبت و به بانک‌ها معرفی شده است.

توصیفیان بابیان اینکه رسانه‌ها و یرتنگاران بازوی کاری ما در اطلاع رسانی هستند، افزود: شاید دستگاه‌های اجرایی در مواردی مانند همین طرح اشتغال فراگیر کمتر اطلاع رسانی داشته و می‌توانستیم از ظرفیت رسانه در این زمینه کمک بگیریم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن