Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث سرقت از ۶ منزل مسکونی همدان با شکستن درب ضد سرقت

سرقت از ۶ منزل مسکونی همدان با شکستن درب ضد سرقت

رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: سه سارق غیربومی که با شکستن توپی درهای ضد سرقت اقدام به سرقت از منازل مسکونی می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش "همدان نیوز"، سرهنگ علی اسدبگی بیان کرد: به دنبال بروز ۶ فقره سرقت اموال منزل مسکونی در مناطق بالای شهر همدان، رسیدگی به این پرونده ها به صورت ویژه در دستور کار دایره مبارزه با سرقت پلیس پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بر اساس بررسی عوامل دایره سرقت، سارقان با شگردهای مشابه یعنی شکستن توپی در ضد سرقت آپارتمان ها از این منازل، پول نقد، دلار و ارز، طلاجات، هارد رایانه، پی اس ۴ و لپ تاب را به سرقت بردند.

رییس پلیس اگاهی انتظامی استان همدان ادامه داد: سارقان ابتدا پلاک سایر وسایل نقلیه را به سرقت برده و بر روی خودروی دیگری نصب کرده سپس با استفاده از این وسیله نقلیه اقدام به سرقت از منازل مسکونی می کردند.

سرهنگ اسدبگی گفت: طبق گفته سارقان ابتدا آنها واحدهای مسکونی که چراغ خانه خاموش بوده را شناسایی کرده و سپس در یک فرصت مناسب شبانه با ورود به داخل آپارتمان و شکستن در ضد سرقت از داخل خانه وسایل با ارزش را به سرقت می بردند.

وی با بیان اینکه برخی از این واحدهای مسکونی دارای دوربین هستند بیان کرد: این دوربین ها مانع سرقت متهمان نشده بنابراین بهترین راهکار برای پیشگیری از سرقت از منظر پلیس، استفاده از نرده یا آکاردیون و نصب دزدگیر برای واحد مسکونی است.

رییس پلیس آگاهی استان همدان اضافه کرد: با رصد دوربین های پایش تصویری، سارقان شناسایی و در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهشان دستگیر و پس از تشکیل پرونده قضایی روانه زندان شدند.

سرهنگ اسدبگی ادامه داد: سارقان ۲۴، ۲۸ و ۳۰ ساله ساکن یکی از استان های غربی و دارای سابقه سرقت در خارج از استان هستند./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن