Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث دستگیری ارتوپد قلابی در پارکینگ یک منزل مسکونی در همدان

دستگیری ارتوپد قلابی در پارکینگ یک منزل مسکونی در همدان

مسئول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان گفت: یک فرد متخلف که به عنوان ارتوپد در امور پزشکی دخالت می‌کرد دستگیر شد.

به گزارش "همدان نیوز"، علی اکبر شاهمرادی اظهار داشت: دیروز با حکم قضایی، یک آقای 50 ساله که در یک پارکنیگ مسکونی اقدام به کارهای درمانی مانند جا انداختن رگ و استخوان می‌کرد، دستگیر و محل فعالیت وی پلمب شد.

وی با بیان اینکه این فرد متخلف هیچ‌گونه تحصیلات مرتبطی نداشت، تصریح کرد: علاوه بر ارائه خدمات ارتوپدی، داروهای گیاهی ترکیبی دست‌ساز هم به بیماران مراجعه کننده فروخته شده است.

مسئول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان با تاکید بر اینکه ساخت هرگونه داروی گیاهی ترکیبی بدون مجوز تخلف است، عنوان کرد: پنج کارتن داروی گیاهی که در این مکان به صورت بسته ‌بندی دست‌ساز به بیماران عرضه می‌شد، کشف و ضبط شد.

شاهمرادی با بیان اینکه این داروها مربوط به داروهای چاقی، لاغری و درمان انواع بیماری‌ها بود، اظهار داشت: به علت اینکه اطلاعاتی درباره نحوه ساخت این داروها وجود نداشت، با دستور غذا و دارو معدوم‌سازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ماهانه بین شش تا هشت مورد مرکز درمانی غیرمجاز شناسایی و پلمب می‌شود، گفت: علت گسترش چنین مراکزی، مراجعه و استقبال مردم است.

مسئول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان با بیان اینکه  از ابتدای شهریور ماه تاکنون سه مورد مرکز درمانی غیرمجاز شناسایی و پلمب شده است، تصریح کرد: بعضی از این مراکز از طریق گزارش‌های مردمی به ما اطلاع داده می‌شود.

شاهمرادی با تاکید بر اینکه امور دارو درمان بیماران باید فقط توسط پزشک انجام شود، گفت: مراجعه به افراد غیر پزشک خطرناک بوده و احتمال ابتلا به عوارض ناشی از درمان غیر اصولی در کمین مراجعه کنندگان است./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن