Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث برخورد قاطع با ساخت‌وساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی همدان

برخورد قاطع با ساخت‌وساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی همدان

b_150_150_16777215_00_images_news_kenarkhabar_khabar111.jpg

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی استان گفت: با تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی برخورد قاطع می‌شود.

به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از روابط عمومی امور اراضی کشاورزی استان همدان، سرهنگ جواد کرمی با اعلام اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون هزار و 150 تغییر کاربری غیرمجاز شناسایی شده، از برخورد قاطع یگان حفاظت اراضی کشاورزی با متخلفان خبرداد.
وی با تاکید بر نقش خاک در امنیت غذایی کشور گفت: خاک چنان مهم است که با تغییر کاربری هر هکتار از اراضی، امنیت غذایی 20 نفر به خطر می افتد. از ابتدای سالجاری تاکنون حدود هزار و 150 تغییر کاربری غیرمجاز شناسایی شده است که توسط نیروهای یگان حفاظت اراضی کشاورزی استان به کلیه این موارد جهت جلوگیری از ادامه عملیات اخطار داده شده است. از این تعداد چندین مورد توقف عملیات صورت گرفته است تا با مراجعه به امور اراضی شهرستان مربوطه و پس از طی عملیات قانونی مشخص شود که تغییرات ادامه یابد یا تخریب انجام شود و به حالت اولیه بازگردد.
همچنین حدود 185 مورد منجر به تخریب و قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز شد که در این بین همدان، ملایر و بهار با توجه به وسعت و تراکم جمعیت و افزایش ساخت و ساز با اختلافی نزدیک بیشترین آمار تخریب و قلع و قمع را به خود اختصاص داده اند. تخریب و قلع و قمع صورت گرفته با همکاری عوامل انتظامی و راهداری شهرستان‌ها صورت گرفته است.
سرهنگ کرمی با بیان اینکه مردم شریف استان همدان می‌توانند با تماس با سامانه هوشمند 131 موارد تغییر کاربری غیرمجاز را اطلاع دهند و در حفظ اراضی سهیم باشند، گفت: طی 8 ماه اول سال حدود 1150 مورد اخبار ساخت و ساز غیرمجاز به سامانه 131 یگان حفاظت امور اراضی گزارش شده است. که از این تعداد حدود 350 مورد از طریق تماس تلفنی مردم با سامانه 131 بوده است و باقی موارد توسط مامورین گشت ویژه 131 یگان حفاظت شهرستان‌ها، حین گشت‌زنی شناسایی و برابر مقررات اقدامات قانونی صورت گرفته است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن