Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث خاموشی‌ها تصادفات را در همدان افزایش داد

خاموشی‌ها تصادفات را در همدان افزایش داد

b_150_150_16777215_00_images_tasadof.jpg

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: قطعی برق و تاریکی معابر سبب افزایش شمار تصادف فوتی، جرحی و خسارتی در معابر درون شهری این شهرستان شده است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، سرهنگ فرخ جمالی بیان کرد: روزانه به طور میانگین ۷۰ سانحه جرحی و خسارتی در شهرستان همدان روی می دهد که سهم شب و تاریکی هوا از این میزان ۱۵ درصد است اما امسال این عدد به علت قطعی چراغ های برق معابر در هنگام شب ۱۲ درصد افزایش و به ۲۷ درصد رسیده است.
وی اضافه کرد: قطعی برق و تاریکی معابر سبب محدودیت دید راننده و بروز سوانح رانندگی شده است که با توجه به نقش شرکت برق در بروز سوانح، این شرکت نیز در گزارش پلیس مقصر معرفی می شود.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان اضافه کرد: برخورد یک دستگاه نیسان با عابر پیاده در بلوار فرودگاه مقابل شرکت ایران گاز سبب مرگ عابر شد که طبق بررسی پلیس در این مسیر پرترافیک به فاصله هر سه تیر چراغ برق یک تیر چراغ روشن بود.
سرهنگ جمالی با بیان اینکه در این سانحه شرکت توزیع نیروی برق ۵۰ درصد مقصر شناخته شد افزود: ابتدای سالجاری تاکنون ۲ عابر و یک راکب موتورسیکلت در بلوار فرودگاه جان باختند و ایمن سازی این مسیر نیازمند نصب نرده در وسط بلوار است.
وی اظهار داشت: هم اینک به علت قطعی برق، بلوار فرودگاه و آیت اله نجفی به سانحه خیزترین معابر این شهرستان تبدیل شده همچنین شمار سوانح جرحی و خسارتی در زمان تاریکی هوا به شدت در حال افزایش است.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: البته خاموشی برق و تاریکی معابر سبب سو استفاده معتادان متجاهر شده و آنها با انداختن خود جلوی خودرو یا برخورد با آیینه وسیله نقلیه خود را به زمین انداخته و از راننده برای جلب رضایت درخواست پول می کنند./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن