Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث هشدار پلیس به خریداران کالا در فضای مجازی

هشدار پلیس به خریداران کالا در فضای مجازی

b_150_150_16777215_00_images_policefata520.jpg

فرمانده انتظامي شهرستان ملاير توصیه ها و هشدارهای لازم را به خريداران کالا در فضاي مجازي ارائه کرد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، سرهنگ محمد باقر سلگي در این خصوص گفت: سايت‌هاي واسط که بستري براي خريد و فروش کالاهاي نو و دست دوم و ارائه خدمات هستند و آگهي نيازمندي‌هاي ميليون‌ها ايراني سراسر کشور را توسط نرم‌افزارها و وب‌سايت‌هاي مربوطه دريافت و ارائه مي‌کنند؛ بهترين بستر براي سوء استفاده افراد سود جو و مجرمان سايبري بوده به نحوي که با قرار دادن آگهي‌هاي جعلي تحت عناوين مختلف و جاذب به دنبال کلاهبرداري از کاربران در فضاي مجازي هستند.
کلاهبرداران اينترنتي معمولا آگهي‌هايي را جهت فروش کالا با قيمت‌هايي ارزان‌تر از قيمت واقعي و وسوسه انگير ثبت مي‌کنند و اصرار دارند که خريد به صورت غير حضوري انجام شود که توجه به نکات ايمني براي خريد از سايت‌هاي اينترنتي به ويژه شيپور و ديوار و اطمينان از صحت آگهي از مهم‌ترين مواردي است که شهروندان بايد قبل از هر اقدامي به آن توجه کنند.
با توجه به اين که معمولا افراد کلاهبردار جهت فروش کالا يا خدمات اصرار به دريافت بيعانه دارند، از پرداخت هرگونه وجهي تحت عنوان بيعانه، پيش پرداخت يا هزينه نگهداشت محصول خودداري شود.
اخيرا افرادي با تماس تلفني کالايي را به بهانه شرکت در قرعه کشي به بهايي بيشتر از قيمت واقعي به شهروندان عرضه مي دارند و حتي در مواقعي وجه کالا را دريافت، اما کالاي مربوطه را ارسال نمي کنند که لازم است شهروندان باید در قبال دريافت کالا از فروشنده درخواست رسيد کرده و مانع هر گونه سوء استفاده تحت عناوين قرعه کشي شوند.
 کاربران فضای مجازی هشدار‌هاي پليسي را جدي بگيرند و در صورت مواجه با موارد مشکوک و يا نياز به اخذ مشاوره و راهنمايي با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوريت‌هاي سايبري پليس فتا از طريق سايت رسمي پليس فتا به نشاني www.cyberpolice.ir از خدمات آنلاين و بر خط اين پليس بهره‌مند شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن