Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث سازنده پیج جعلی اینستاگرام در ملایر دستگیر شد

سازنده پیج جعلی اینستاگرام در ملایر دستگیر شد

b_150_150_16777215_00_images_policefata520.jpg

رئیس پلیس فتا استان همدان از دستگیری سازنده پیج اینستاگرام جعلی خبر داد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، سرهنگ فیروز سرخوش نهاد اظهار داشت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضايي به پلیس فتا شهرستان ملایر مراجعه کرد و مدعی شد که شخصي ناشناس صفحه‌اي جعلي بنام بنده در شبکه اجتماعي اينستاگرام ساخته که در آن توسط عکس‌هاي شخصي وی سوءاستفاده و ایجاد مزاحمت کرده است، لذا رسیدگی به این  پرونده به‌صورت ویژه در دستور کار مأمورین پلیس فتا ملایر قرار گرفت.
وی افزود:با بررسي‌هاي تخصصي انجام‌شده و انجام اقدامات فني در فضاي مجازي، هويت متهم مورد شناسایی قرار گرفت و محل سکونت وي در شهرستان ملایر کشف شد؛ در ادامه با اخذ مجوز مقام قضايي و اعزام تيمي از مأموران پليس، متهم دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به این پلیس منتقل شد. 
سرهنگ سرخوش نهاد بيان کرد: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابي بود اما پس از مشاهده ادله و شواهد انکارناپذیر لب به اعتراف گشود و به بزه ارتکابي اعتراف کرد و گفت : باانگیزه شخصی ، عکس‌ شاکیه را از روي حساب کاربري‌اش کپي کرده و صفحه‌اي بانام وي ايجاد کردم. 
اين مقام انتظامي گفت: سوءاستفاده از فیلم و عکس‌های خصوصی در شبکه‌هاي اجتماعي يکي از شايع‌ترين جرائم حوزه فضاي مجازي مي‌باشد؛ لذا هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای سایبری برابر ماده ۱۷ قانون جرائم رایانه‌ای جرم محسوب شده و قانون‌گذار برای آن مجازات تعیین کرده است. 
رئیس پلیس فتا استان همدان خاطرنشان کرد‌ : سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند./ پلیس فتا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن