Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث حوادث در همدان 6 کشته داد/ وقوع هزار و 89 فقره آتش‌سوزی عمدی در همدان

حوادث در همدان 6 کشته داد/ وقوع هزار و 89 فقره آتش‌سوزی عمدی در همدان

b_150_150_16777215_00_images_bayanati10.jpgرئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان بابیان اینکه طی ۷ ماه امسال ۱۱۰ نفر در همدان بر اثر حوادث آتش سوزی و امداد و نجات مصدوم شده اند، گفت: حوادث این مدت ۶ کشته برجای گذاشته است.

به گزارش "همدان نیوز"، محمدرضا بیاناتی در جمع خبرنگاران گفت: از آغاز سال تا پایان مهر ماه تعداد ۱۰۰ هزار و ۲۲۲ مورد تماس با سامانه ۱۲۵ همدان برقرار شده که از این تعداد ۲ هزار و ۸۰۷ مورد منجر به عملیات شده، ۳ هزار و ۸۲۲ مورد برای راهنمایی و مشاوره برقرار شده، ۲۲ هزار و ۴۹۵ مورد تماس اشتباه بوده، ۱۶ مورد اعلام حریق کذب و متاسفانه ۷۱ هزار و ۷۱ مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

وی بابیان اینکه از ۲ هزار و ۸۷۱ مورد عملیات انجام شده در ۷ ماهه اول سال یک هزار و ۶۰۹ مورد عملیات اطفاء حریق، یک هزار و ۱۷۸ مورد عملیات امداد و نجات و ۸۴ مورد عملیات احتیاط حریق و حوادث بوده است، اظهار کرد : پوشش گیاهان خودرو با ۷۱۳ مورد، باغات و فضای سبز با ۱۶۳ مورد، وسایل نقلیه با ۱۴۳ مورد، اماکن مسکونی با ۱۱۶ مورد، زمینهای زراعی با ۶۵ مورد و مراکز تجاری با ۴۹ مورد بیشترین کاربری عملیات اطقاء حریق را شامل شده است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۸۷ عملیات اطفاحریق در محدوده شهر همدان و ۲۲ عملیات خارج از آن انجام شده است، افزود: علت بروز یک هزار و ۸۹ مورد از حادثه های آتش سوزی عمدی، ۵۰۰ مورد غیر عمدی و ۲۰ مورد نیازمند به بررسی کارشناسی است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به انجام یک هزار و ۱۷۸ مورد عملیات امداد و نجات در ۷ ماهه نخست سال گفت: نجات افراد محبوس شده در آسانسوربا ۳۷۴ مورد، مهار حیوانات با ۱۹۴ مورد، نجات حیوانات با ۱۶۵ مورد، نجات افراد محبوس شده در اماکن مختلف با ۱۴۹ مورد و رهاسازی و امداد و نجات در حوادث رانندگی با ۶۵ مورد بیشترین نوع عملیات امداد و نجات را در برگرفته است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۷۳ مورد از عملیات امداد و نجات در محدوده شهر همدان و ۵ مورد خارج از آن بوده است، گفت: بیشترین کاربری این عملیات اماکن مسکونی با ۷۰۳ مورد، وسایل نقلیه با ۱۴۳ مورد و مراکز تجاری با ۴۶ مورد بوده است.

محمدرضا بیاناتی با اشاره به اینکه ۲۹ نفر از جمله ۳ آتش نشان در حوادث آتش سوزی و ۸۱ نفر در عملیات امداد و نجات مصدوم و ۶ نفر فوت شده اند، عنوان کرد: آتش نشانان طی ۷ ماه اول سال ۲۶ نفر را در عملیات آتش سوزی و ۹۸۳ نفر را در  عملیات های امداد و نجات، نجات داده اند.

وی با اشاره به آموزش ۷۴ هزار و ۲۲۴ نفر در ۷ ماهه نخست سال جاری عنوان کرد: طی این مدت ۵۷۵ دستورالعمل و طرح ایمنی و ۲۶۳ تاییدیه طرح ایمنی برای ساختمانها صادر شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان اعلام کرد:  در ادامه پایش سطح ایمنی اماکن مختلف، از آغاز سال ۹۷ تا پایان مهرماه  ۳۷۴ مورد پایش از اماکن اداری، تجاری، آموزشی و درمانی انجام شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن