Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث نجات 431 شهروند همدانی از دام حوادث

نجات 431 شهروند همدانی از دام حوادث

b_150_150_16777215_00_images_bayanati10.jpgرئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: طی ۳ ماه نخست امسال ۱۲۶ حادثه آتش سوزی عمدی در همدان رخ داده است.

به گزارش "همدان نیوز"، محمد رضا بیاناتی بابیان اینکه از آغاز سال جاری تا پایان خردادماه ۳۹ هزار و ۷۸۶ تماس با سامانه ۱۲۵ همدان برقرار شده است، گفت: از این تعداد ۷۱۴ مورد منجر به عملیات شده، یک هزار و ۶۱۴ مورد برای دریافت مشاوره بوده، ۷ هزار و ۷۶ تماس اشتباه بوده، ۳۰ هزار و ۳۷۸ مورد ایجاد مزاحمت و ۴ مورد اعلام حریق کذب بوده است.

وی با بیان اینکه از عملیات انجام شده ۴۳۱ مورد مربوط به امداد و نجات بوده است، عنوان کرد: نجات افراد محبوس شده در آسانسوربا ۹۶مورد، نجات حیوانات با ۷۶ مورد، مهار حیوانات با ۶۳ مورد، نجات افراد محبوس شده در اماکن مختلف با ۵۷ مورد و رفع آبگرفتگی و نجات در سیلابها با ۴۰مورد بیشترین عملیات این حوزه را در بر گرفته است.

بیاناتی با اشاره به اینکه بیشترین کاربری عملیات امداد و نجات مسکونی، وسایل نقلیه و تجاری بوده است، عنوان کرد: در عملیات امداد و نجات ۳۰۲ نفر با تلاش آتش نشانان نجات یافته، ۲۹ نفر مصدوم شده اند و یک نیزنفر جان باخته است.

رئیس سازمان آتش نشانی  و خدمات ایمنی همدان از انجام ۲۸۳ عملیات اطفا حریق در سه ماهه نخست سال خبر داد و افزود: اطفا حریق وسایل نقلیه با ۵۶ مورد، پوشش گیاهی با ۵۶ مورد، اماکن مسکونی با ۴۱ مورد و باغات و فضای سبز با ۲۶ مورد بیشترین کاربری عملیات اطفا حریق را شامل شده است.

وی با بیان اینکه علت وقوع ۱۵۲ حادثه آتش سوزی غیر عمدی، ۱۲۶ مورد عمدی و ۵ مورد در دست بررسی کارشناسی است، افزود: در این حوادث  ۱۵ نفر مصدوم و ۱۳ نفر یا تلاش آتش نشانان نجات یافته اند.

محمدرضا بیاناتی همچنین از انجام ۲۴ عملیات احتیاط حریق و حوادث در سه ماهه نخست سال خبر داد و افزود: از این تعداد ۱۶ مورد احتیاط حریق در اماکن حساس و حیاتی، ۵ مورد ابلاغی از طرف شورای تامین و ۳ مورد عملیات احتیاط در مناسبت ها بوده است.

وی ادامه داد: بارش های مناسب نزولات جوی در سال جاری و رویش گیاهان خودرو در سطح گسترده که با گرم شدن هوا خشک و مستعد آتش سوزی شده اند باعث افزایش تعداد عملیات اطفا حریق شده است

وی با اشاره با اینکه ۵۳ مورد از عملیات های اطفا حریق که ۴۷ مورد آن در خرداد ماه انجام شده مربوط به پوشش گیاهان خودرو بوده است، عنوان کرد: بارش های مناسب نزولات جوی در سال جاری و رویش گیاهان خودرو در سطح گسترده که با گرم شدن هوا خشک و مستعد آتش سوزی شده اند باعث افزایش تعداد عملیات اطفا حریق شده است.

بیاناتی از ۴۸ هزار و ۱۶ مورد آموزش ایمنی و اتش نشانی در سه ماهه نخست سال خبرداد و افزود: در این مدت ۲۱۲ مورد دستورالعمل و ۱۱۱ مورد تاییدیه طرح ایمنی برای ساختمان ها صادر شده و ۲۰۷ مورد پایش سطح ایمنی اماکن مختلف انجام شده است.

وی با اشاره به حضور مستمر کارشناسان سازمان در مکان های تجمع شهروندان و ارائه آموزش های ایمنی و آتش نشانی به آنان گفت: آموزش کارکنان ادارات و شرکتها، آموزش های عمومی در مراکز آموزشی از مهد کودک تا دانشگاه و آموزش های تخصصی آتش نشانان از جمله برنامه های آموزشی اجرا شده در این دوره زمانی بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی  و خدمات ایمنی همدان از شهروندان خواست با توجه به گرم شدن هوا و خشک شدن پوشش گیاهی که منجر به افزایش احتمال آتش سوزی های گسترده شده از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و گیاهان خودرو خودداری کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن