Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث افزایش آمار مرگ ومیر بر اثر مصرف مواد در همدان

افزایش آمار مرگ ومیر بر اثر مصرف مواد در همدان

b_150_150_16777215_00_images_saleh_hamadan_25616.jpgمدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: 107 تن بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در سال گذشته جان خود را از دست دادند که 10 نفر از آنها زن و بقیه مرد بودند.

به گزارش "همدان نیوز"، علی احسان صالح افزود: مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر در سال 96 نسبت به سال قبل آن 27 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: با این وجود رتبه استان همدان در زمینه مرگ ناشی از سوء مصرف مواد مخدر نسبت به سالهای گذشته رو به بهبود بوده با این وجود با نقطه مطلوب فاصله دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان درباره علل مرگ معتادان به مواد مخدر بیان کرد: بیشتر مواقع مصرف بیش از حد مواد افیونی موجب اوردوز و مرگ افراد می شود.

صالح درباره ناخالصی های موجود در مواد مخدر اظهار داشت: بیشتر قاچاقچیان برای کسب سود بالا اقدام به افزودن ناخالصی هایی به مواد افیونی برای سنگین تر کردن وزن آنها می کنند.

وی اضافه کرد: مرگ ناشی از آغشته بودن مواد مخدر به سرب در همدان گزارش نشده است البته سرب موجود در مواد مخدر موجب کم خونی و بروز مسمومیت می شود.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: بیشتر مواقع مواد مخدر آغشته به ناخالصی های زیادی است که با وجود آزمایش های صورت گرفته این ناخالصی ها که منجر به مرگ معتاد می شود قابل تشخیص نیستند.

صالح اظهار داشت: بر اثر مصرف مواد مخدر مکانیزم های حیاتی بدن از تعادل طبیعی خارج شده و فعالیت قسمت هایی از بدن به صورت آشکار یا پنهان دچار اختلال و کم کاری می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن