Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث شیوع کلاهبرداری‌های اینترنتی به دنبال زلزله کرمانشاه

شیوع کلاهبرداری‌های اینترنتی به دنبال زلزله کرمانشاه

b_150_150_16777215_00_images_policefata520.jpgرییس پلیس فتا استان کردستان  ضمن عرض تسلیت به عموم ایرانیان نوع دوست به ویژه بازماندگان عزیزان جان باخته در زلزله کرمانشاه، گفت: متاسفانه شاهد سوء استفاده برخی افراد از حادثه پیش آمده هستیم به گونه‌ای که با تبلیغات جمع آوری کمک‌های مردمی در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی از این احساس انسان دوستانه سوءاستفاده نموده و کلاهبرداری نمایند. 

به گزارش "همدان نیوز"، سرهنگ شاکری تاکید کرد: تعدادی از افراد سودجو در فضای مجازی با ایجاد گروە و جلب اعتماد مردم, به بهانه کمک به مردم کرمانشاه با دادن شماره حساب  اقدام به اخذ پول از مردم می‌کنند در حالیکه به هیچ عنوان این کمک‌های جمع‌آوری شده به دست نیازمندان آن نمی‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند و برای کمک به زلزله زدگان حتما از طریق شماره حساب‌های معتبر که از سوی نهادهای مشخص اعلام می‌شود اقدانم نمایند، ادامه داد: تا به حال تعدادی از این افراد سودجو و مجرم شناسایی شده و پلیس فتا به شدت درحال رصد و پیگیری این افراد است.

این مقام ارشد انتظامی از شهروندان خواست فعلا صبور باشند و به افراد متفرقه در گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی اعتماد نکرده و هیچگونه پولی برای افراد غیرمسئول در این زمینه واریز ننمایند.

رییس پلیس فتا کردستان با اشاره به آدرس سایت و ایمیل پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و گفت: پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن