Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث مصرف الکل دو همدانی را کشت

مصرف الکل دو همدانی را کشت

b_150_150_16777215_00_images_marg123.jpgمدیرکل پزشکی قانونی استان همدان مصرف مشروبات الکلی را زمینه‌ساز بسیاری از نزاع‌ها دانست و گفت: در 6 ماهه ابتدای امسال 2 نفر به علت سوء‌مصرف الکل در استان جان خود را از دست داده است.

به گزارش "همدان نیوز"، علی‌احسان صالح با بیان اینکه مصرف مشروبات الکلی زمینه‌ساز بسیاری از حوادث مانند سوانح رانندگی و نزاع‌های خیابانی است، اظهار کرد: در 6 ماهه ابتدای امسال 2 نفر به علت سوءمصرف الکل در استان جان خود را از دست داده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار یک نفر بوده افزایش داشته است.

وی به آسیب‌های جسمی و روانی ناشی از سوءمصرف و اعتیاد به الکل اشاره کرد و افزود: سوءمصرف و اعتیاد الکل عامل بروز اختلالات روانی بوده و می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد بسیاری از حوادث، جرائم و آسیب‌های اجتماعی شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با بیان اینکه مصرف مشروبات الکلی با پدیده سوءمصرف و اعتیاد به الکل همراه است، تصریح کرد: با وجودی که در کشور ما به خاطر رعایت مبانی شرعی و فرهنگی، مصرف مشروبات الکلی کمتر از دیگر کشورهاست اما گستردگی عوارض مصرف الکل ایجاب می‌کند برای جلوگیری از آثار سوء آن، توجه جدی به این معضل شود.

این مسئول قضایی استان در ادامه با اشاره به کاهش 6 درصدی آمار بررسی تست الکل در هوای بازدمی از افرادی که توسط مراجع قضایی و انتظامی به پزشکی قانونی معرفی شده‌اند گفت: در 6 ماهه ابتدای امسال 16 نفر و در مدت مشابه سال قبل 15 نفر به آزمایشگاه این اداره کل معرفی شدند.

وی از افزایش ارجاع نمونه‌های الکل غیربیولوژیکی خبر داد و گفت: در 6 ماهه ابتدای امسال 204 مورد و در مدت مشابه سال قبل 85 مورد از انواع مختلف مشروبات الکلی توسط پلیس و دستگاه قضایی کشف و به این مرکز ارجاع داده شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن