Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث درگیری و نزاع پای 3 هزار زن همدانی را به پزشکی قانونی باز کرد

درگیری و نزاع پای 3 هزار زن همدانی را به پزشکی قانونی باز کرد

b_150_150_16777215_00_images_dargiri89.jpgمدیر کل پزشکی قانونی استان همدان از کاهش 3درصدی نزاع در استان خبر داد و گفت: طی 9 ماهه ابتدای سال‌جاری یازده هزار و 148نفر به دلیل آسیب ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی این استان مراجعه کردند.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان همدان، علی‌احسان صالح اظهار کرد: در مدت مشابه سال گذشته نیز افزون بر یازده هزار و 497 نفر به این منظور به پزشکی قانونی همدان مراجعه کرده بودند.

وی ادامه داد: این تعداد مراجعان به پزشکی قانونی  شامل 3145زن و 8003  مرد بوده‌اند.

وی با بیان اینکه ظاهر خون‌آلود تأثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد، گفت: نوع جراحت و عمق آن مبنای صدور نظریه کارشناسی درباره جراحات است.

صالح اضافه کرد: برای صدور نظریه کارشناسی درباره صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی‌نامه از مراجع قضایی و یا کلانتری الزامی است.

وی بیان کرد: در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدید‌کننده، افراد می‌توانند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان اظهار کرد: سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان‌کننده گرفته می‌شود تا حق کسی ضایع نشود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن