Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی بیش از ۳۵ هزار نفر از باغ موزه دفاع مقدس همدان دیدن کردند

بیش از ۳۵ هزار نفر از باغ موزه دفاع مقدس همدان دیدن کردند

مدیر اجرایی باغ موزه دفاع مقدس همدان گفت: ۳۵ هزار و ۵۷۰ نفر از اقشار مختلف مردم، خانواده‌ها به خصوص جوانان و دانش آموزان در سه ماهه نخست سالجاری از مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس شهر همدان دیدن کردند.

به گزارش "همدان نیوز"، خسرو زند افزود: این بازدیدکنندگان شامل ۱۷ هزار و ۹۲۰ دانش آموز، هشت هزار و ۵۲۵ نفر در قالب طرح اردوی راهیان نور و ۹ هزار و ۱۲۵ نفر از اقشار مختلف مردم بودند.

وی اظهار کرد: در این بازدیدها توسط راویان دوران هشت سال دفاع مقدس نسبت به معرفی و توضیح بخش‌های مختلف اقدام شد.

وی با بیان اینکه بازدید دانش آموزان از این مرکز در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دولت سیزدهم برنامه ریزی شد ادامه داد: دانش آموزان استان واحد آمادگی دفاعی را در این باغ موزه می‌گذرانند و مسائل فرهنگی و ترویج فرهنگ دفاع مقدس نیز آموزش داده می شود.

مدیر اجرایی باغ موزه دفاع مقدس استان همدان افزود: باغ موزه همدان در سال ۸۹ در ۶ فاز طراحی شد که چهار فاز آن به بهره برداری رسیده و ساخت ۲ فاز باقی مانده است.

زند افزود: با تلاش‌هایی که توسط استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته در سال گذشته از سفر رئیس جمهور به استان همدان اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال به باغ موزه مصوب شد که تاکنون مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

وی اظهار کرد: ساخت ۲ فاز باقیمانده و نیز مرمت و بازسازی این فضای فرهنگی نیازمند چهار هزار میلیارد ریال اعتبار است.

مدیر اجرایی باغ موزه دفاع مقدس استان همدان گفت: باغ موزه امروز زبان گویای دوران و سال‌های دفاع مقدس و یادگاری از دوران تجاوز دشمن به خاک ایران است که این تجاوز با سلحشوری و رشادت بهترین فرزندان این آب و خاک ناکام ماند.

زند اظهار کرد: باغ موزه میراثی ماندگار است که با بهره گیری از بهترین و آخرین تکنولوژی‌های روز بهترین فضا را برای معرفی فرهنگ پایداری به نسل امروز مهیا کرده است تا میراث گران‌سنگ دفاع مقدس را بازسازی و نگهداری کنند و همان حال و هوا و روحیات جهادی را به جوانانی که فضای جنگ و دفاع مقدس را درک نکرده‌اند منتقل کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن