Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی همدان میزبان ۶ شهید گمنام

همدان میزبان ۶ شهید گمنام

مدیر اجرایی شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان همدان گفت: همزمان با ایام شهادت فاطمه زهرا(س) این استان میزبان شش شهید گمنام خواهد بود.

به گزارش "همدان نیوز"، هادی آزادی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهدای گمنام به گردن یکایک‌ ما حق دارند، اظهار کرد: استان همدان در طول سالیان گذشته میزبان ۱۵۴ شهید گمنام دفاع مقدس بوده که در ۵۴ نقطه یادمانی استان تدفین شده‌اند. 

وی ادامه داد: در حوزه یادمان‌های دفاع مقدس استان وضعیت مطلوبی دارد و بیش از ۹۵ درصد یادمان‌ها تکمیل است و به محلی برای مراجعه اقشار مختلف جامعه تبدیل شده است.

آزادی با اشاره به اینکه نسل آینده ممکن‌ است درباره یادمان‌ها سوال داشته باشند، مطرح کرد: شهدای گمنام سفیران پیروزی انقلاب اسلامی در طول هشت سال جنگ تحمیلی هستند که در این اماکن دفن شده‌اند. 

وی خاطرنشان کرد: در تمامی جنگ‌هایی که طول پنج قرن گذشته در خاک سرزمین‌مان اتفاق افتاده، بخشی از کشور به دست دشمن افتاده اما در جنگ تحمیلی با جانفشانی هموطنان غیور، حتی یک وجب از خاک ایران جدا نشد.

مدیر اجرایی شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان همدان در ادامه با بیان اینکه برای استقبال، تشییع و تدفین شهدای گمنام برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است، افزود: جلسه ستاد استانی در این رابطه برگزار و براساس تدابیر شش کمیته تخصصی برای آیین استقبال تشکیل شده است.

آزادی با اشاره به اینکه تشکل‌های مردم نهاد استان نیز با شور و شعف وصف ناپذیر پای کار آمدند و جلساتی با هیأت مذهبی داشتیم، مطرح کرد: حداقل بیش از ۱۰۰ نقطه استان مثل مدارس و دانشگاه‌ها میهمان برنامه شهدای گمنام هستند.

وی با اعلام اینکه شهدا در شش نقطه از استان در ۶ دی‌ماه همزمان با سراسر کشور تدفین می‌شوند، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان در شهر همدان، پارک تفریحی فرهنگی شهر رزن، پارک تفریحی فرهنگی سامن، پارک ارزندریان، اداره کل آموزش و پرورش استان همدان‌ و پارک کوی خضر همدان برای این اتفاق درنظر گرفته شده است.

وی در معرفی این شهدای گمنام تشریح کرد: این شهدا عبارتند از شهیدی ۱۹ ساله که در اسفندماه سال ۶۲ در عملیات خیبر و در جزیره مجنون به شهادت رسیده، شهیدی ۲۴ ساله که در خردادماه سال ۶۷ در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمده، شهیدی ۱۶ ساله که در سال ۶۲ در جزیره مجنون و در عملیات خیبر به شهادت رسیده، شهیدی ۲۰ ساله که در عملیات والفجر ۴ و در سال ۶۲ به شهادت رسیده، شهیدی ۱۸ ساله که در بهمن ماه سال ۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی به درجه شهادت نائل آمده و شهیدی ۲۰ ساله که در تک دشمن در خردادماه ۶۷ به شهادت رسیده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن