Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در همدان برگزار می‌شود

پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در همدان برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان از برگزاری پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در همدان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، حجت الاسلام محمد هادی نظیری از برگزاری پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در استان خبر داد و اظهار کرد: در هر شهرستان همدان مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه اجتماع جاماندگان اربعین حسینی در همدان در میدان امام (ره) است گفت: برنامه طوری پیش‌بینی شده که مردم از منزل خود پیاده به سمت شاهزاده حسین(ع) حرکت کنند و بعد از زیارت عمومی امام زمان(عج) در میدان امام تجمع داشته باشند و بعد از عزاداری به صورت دسته‌جمعی زیارت اربعین حسینی قرائت شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه تجمع شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ خواهد بود عنوان کرد: سخنران مراسم آیت‌الله محمدی قائینی است و سپس از مداحی مداحان اهل بیت(ع) نیز بهره‌مند خواهیم شد که امیدواریم اجتماع عظیمی را با حضور گرم مردم همدان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دیگر مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از روستای آبرومند به سمت مسجد گردنه اسدآباد خواهد بود افزود: این مراسم با قرائت زیارت اربعین، عزاداری، نماز جماعت و ناهار همراه است.

وی با تاکید به اینکه در این مراسم جمعیت قابل توجهی حضور خواهند داشت و بنا دارند از همدان به سمت روستای آبرومند بروند و به صورت پیاده ۱۷ کیلومتر به سمت مسجد گردنه اسدآباد را طی کنند گفت: زمان برای این برنامه تعیین نشده اما افراد طوری باید برنامه‌ریزی کنند که قبل از اذان ظهر به گردنه رسیده و مراسم را برگزار کنند.

نظیری با اشاره به اینکه در مسیر این پیاده‌روی موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی پیش‌بینی شده است افزود: در این مراسم به تعداد پارک ۲ هزار خودرو و ناهار ۲۰ هزار نفر پیش‌بینی شده و امکاناتی نیز فراهم شده است./ فارس

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن