Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی نظارت بهداشتی در ۵۴ موکب فعال همدان

نظارت بهداشتی در ۵۴ موکب فعال همدان

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا از نظارت بر بهداشت ۵۴ موکب فعال در همدان برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، لیدا رفعتی با اشاره به ۵۴ موکب‌ فعال در استان برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی اظهار کرد: ۲۵ تیم متشکل از کارشناسان بهداشت محیط نظارت لازم را بر این موکب‌ها دارند.

وی با اشاره به اینکه از ۱۵ شهریور تا امروز ۱۶۲ مورد بازدید از موکب‌های سطح استان صورت گرفته است گفت: در این راستا نمونه‌برداری از آب و مواد غذایی، کنترل مواد غذایی، بازرسی مکان‌های مواد غذایی و نظارت بر کلمن‌های نگهداری آب مورد توجه بوده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا به بازدید از مخازن نگهداری آب و کلرسنجی از آب آشامیدنی و مصرفی اشاره کرد و افزود: نظارت بر بهداشت فردی خادمانی که در موکب‌ها حضور دارند با تاکید فراوان بر رعایت بهداشت فردی و شست‌وشوی مرتب دست‌ها از سوی این افراد حائز اهمیت بوده است.

وی با اشاره به بازدیدهای مشترک با تیم‌های فرمانداری‌ها، استانداری و ادارات ذیربط از موکب‌های سطح استان گفت: اطلاع‌رسانی در خصوص توصیه‌های بهداشتی به زائران اربعین حسینی به منظور پیشگیری و مقابله با بیماری‌های واگیردار در قالب نصب بنر در موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی نیز در مسیر مختلف توسط تیم سلامت مرکز بهداشت انجام شده است./ فارس

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن