Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی برگزاری اجلاسیه "هیات به رسم خادمی" در همدان

برگزاری اجلاسیه "هیات به رسم خادمی" در همدان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه، پنجم مردادماه، اجلاسیه ای به نام هیات به رسم خادمی را خواهیم داشت، عنوان کرد: گمان بر این است که بزرگترین رخداد هیات در طول سالیان به  به لحاظ کمی و کیفی در استان باشد.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز، حجت الاسلام هادی نظیری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نقش رسانه و جریان رسانه یک نقش متعالی در جامعه است‌، اظهار داشت: ما باید با دید یک کمک و یک فرهنگ ساز به رسانه و خبرنگار نگاه کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه نقش رسانه و خبرنگار در فضای جامعه به دو بخش تقسیم می شود، افزود: خبرنگار به عنوان پیش قراول دیده بانی است که باید در بالای دکل دیده بانی اولویت های جامعه را ببیند، رصد کند و یک نقطه اتصال بین مردم، حاکمیت و مسئولین باشد و به نظر کارشناسی او توجه شود.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچوقت در جلسات استان ندیدم که بگویند رصد رسانه ای نسبت به این موضوع چه می گوید‌، بیان کرد: بنابراین نشان دهنده خلا یک جامعه است.

حجت الاسلام نظیری در ادامه با اشاره به اینکه نقش دیگر رسانه در انتشار و انعکاس خبر، تحلیل است، گفت: معتقدیم که رسانه کاملا باید آزاد باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه روز چهارشنبه، پنجم مردادماه، از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اجلاسیه ای به نام به رسم خادمی را خواهیم داشت، عنوان کرد: گمان بر این است که بزرگترین رخداد هیات در طول سالیان به  به لحاظ کمی و کیفی در استان باشد.

وی با تاکید بر اینکه در این اجلاسیه ۲۵۰۰ نفر دعوت شدند، عنوان کرد: در این اجلاسیه هدف نشان دادن جایگاه ویژه خادمان خیمه امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام نظیری با اشاره به اینکه هیات برپایه مشارکت و همراهی مردم اداره می شود، اظهار داشت: باور ما بر این است که در جامعه اسلامی هیات یکی از ساختارهای اجتماعی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه اگر میخواهیم به جامعه مهدوی برسیم، راه رسیدن از مسیر سیدالشهدا میگذرد، افزود: خادمین امام حسین(ع) جزو عناصر هستند و باید شناخته و به جامعه معرفی شوند.

وی ادامه داد: تجلیل از ۱۲۰ پیشکسوت،حضور همزمان پیرغلامان و نو غلامان، نمایش نمونه هایی از آیین های کهن عزاداری، اهتزاز پرچم، توجه به خانواده جمعیت و فرزندآوری و ... از جمله برنامه ها در این اجلاسیه است.

حجت الاسلام نظیری در پایان خاطرمشان کرد: امسال برنامه های محرم در فضاهای باز بدون محدودیت و در فضاهای بسته با تایید وزارت بهداشت و با توجه رنگ بندی شهرستان ها و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن