Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی بیست و ششمین جایزه ادبی استان همدان برگزار می‌شود

بیست و ششمین جایزه ادبی استان همدان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از برگزاری بیست و ششمین جایزه ادبی استان همدان خبر داد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، احمدرضا احسانی با بیان اینکه جایزه ادبی استان 20بهمن ماه 1400 به میزبانی شهرستان رزن برگزار خواهد شد، گفت: ایجاد زمینه مناسب جهت شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های جوانان و هنرمندان، ایجاد تحرک و پویایی در حوزه شعر و داستان، ایجاد فضای سازنده جهت تبادل آراء و افکار اهل قلم از اهداف برگزاری این رویداد فرهنگی است.

وی با بیان اینکه جایزه ادبی استان در سه بخش شعر(قبل از نیما و بعد از نیما)، داستان کوتاه، کتاب (مجموعه شعر و داستان) برگزار می‌شود، اظهار کرد: این رویداد در دو بخش آزاد و ویژه شامل تولید و پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، نماز و نیایش، ایثار و شهادت، امر به معروف و نهی از منکر و عفاف و حجاب برگزار خواهد شد.

احسانی با تأکید بر اینکه شرکت برای عموم علاقمندان و در تمام گروه‎های سنی آزاد است، یادآور شد: هر شاعر و نویسنده می‌تواند حداکثر با دو اثر در این جشنواره شرکت کند و آثار ارسالی نباید در دوره‎های قبلی ارسال شده باشد.

وی با بیان اینکه فرم اطلاعات فردی درج شده در فراخوان جایزه ادبی باید به آثار ارسالی الصاق شود، اضافه کرد: در بخش کتاب، آثاری پذیرفته خواهد شد که در سال 1399 و 1400 منتشر شده باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه داستان‌های کوتاه ارسالی نباید بیش از پنج هزار کلمه باشد، خاطرنشان کرد: آثار باید در دو نسخه تایپ شده به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها تحویل و یا به صورت پستی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رزن ارسال شود.

وی افزود: علاقمندان به شرکت در بیست و ششمین جایزه ادبی استان همدان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های 36222355 و 36222064-081 تماس بگیرند.

احسانی ابراز امیدواری کرد که نویسندگان و شاعران با ارائه آثار برجسته خود در راستای ارتقاء سطح فرهنگ استان گام بردارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن