Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی همدان، مسیر جدید گردشگری مردم دنیا

همدان، مسیر جدید گردشگری مردم دنیا

b_150_150_16777215_00_images_ImageHandler.jpg

دبیرکل مجمع همکاری های کشورهای آسیایی گفت: با برگزاری این رویداد، همدان و مردم شریف این خطه را، تمام دنیا خواهند شناخت.

 به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، بان دیت لیمچئون در آیین افتتاحیه کنفرانس بین المللی همدان2018 با بیان اینکه با پیدایش ارتباطات زیرساختی صنعت گردشگری، این صنعت از موتورهای بزرگ رشد اقتصادی در دنیا به شمار می رود، اظهار داشت: برای کشورهای در حال توسعه در سراسر آسیا گردشگری منبع مهی برای در درآمدزایی و ارزآوری خارجی تبدیل شده است.

وی افزود: این صنعت فرصت بزرگی برای اشتغال‌زایی محلی، توزیع درآمد توسعه زیرساخت ها، حفاظت از محیط زیست و کاهش فقر فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری توانسته مزایای اجتماعی فراوانی را به همراه بیاورد، خاطرنشان کرد: این صنعت، فرهنگ ها را به هم ارتباط می دهد و در ایجاد تفاهم بیشتر اثرگذار است؛ بنابراین گردشگری نه تنها باعث افزایش درآمد می شود بلکه می تواند زاویه ای از دید مردم را نمایش دهد.

وی با اشاره به اینکه مجمع ما آمادگی کامل را برای همکاری با ایران در توسعه گردشگری و مسئولیت پذیری در این زمینه دارد، گفت: مجمع کمک می کند تا ایران بتواند در دنیا خود را معرفی کند.

وی افزود: 34 کشور در این مجمع عضو هستند و میلیون ها انسان در دنیا را به هم متصل می کنند و شراکت گردشگری را بین این کشورها وسعت خواهد داد و ایران به عنوان مهد تمدن دنیا مزایای با شکوهی برای عرضه به جهان در اختیار دارد.

لیمچئون با اشاره به اینکه پارسیان مردانی خوش مشرب و مهمان نواز هستند و دارای میراثی غنی هستند که ظرفیت معرفی به مردم جهان را دارند، تأکید کرد: ایمان دارم که ایران با تمام روایات باستانی و پادشاهی پارسی به عنوان مهد تمدن بشری می تواند به عنوان مسیر جدید گردشگری مردم دنیا انتخاب شود.

وی با بیان اینکه برای من جای افتخار بزرگی است که در شهر تاریخی همدان حضور دارم، گفت: من تمایل دارم که پیام تبریک 34 عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا را در سال 2018 ابراز کنم.

وی با بیان اینکه اکنون زیبایی و فرهنگ همدان در بین اعضای این مجمع شناخته شده است و اعضا احساسات خود را در شبکه های اجتماعی و عمومی منتشر خواهند کرد، یادآور شد: در جریان اجلاس مجمع گفتگوی همکاری آسیا که مهرماه در تهران برگزار خواهد شد و کشورهای عضو ممکن است از همدان بازدید کنند تا زیبایی های این شهر را از نزدیک ببیند.

دبیرکل مجمع گفتگوی همکاری آسیایی در پایان از مسئولین استان همدان در برگزاری با شکوه و شایسته این رویداد بین المللی تقدیر کرد و گفت: با برگزاری این رویداد، همدان و مردم شریف این خطه را تمام دنیا خواهند شناخت و امیدواریم همدان به عنوان تصویری جدید از ایران به دنیا معرفی شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن