Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی دعوت همدان از پرویز پرستویی به همایش بزرگداشت عزت‌الله انتظامی

دعوت همدان از پرویز پرستویی به همایش بزرگداشت عزت‌الله انتظامی

b_150_150_16777215_00_images_parviz.parastoyi.jpgمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: همایش بزرگداشت مرحوم 'عزت الله انتظامی' آقای بازیگر سینمای ایران در همدان برگزار می شود.

به گزارش "همدان نیوز"، علیرضا درویش نژاد روز دوشنبه در جلسه هماهنگی همایش این هنرمند فقید، افزود: این آیین روز یکشنبه چهارم شهریور ماه در سالن سینمایی شهید آوینی با حضور اهالی سینما، فرهنگ و هنر و هنرپیشه های مطرح کشور برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مرحوم انتظامی یکی از چهره های برتر سینمای ایران و جهان بود گفت: سبک بازی این مرحوم منحصر به فرد بوده و در سینمای ایران و جهان وزنه سنگینی محسوب می شد.

درویش نژاد با بیان اینکه مرحوم انتظامی همواره در زندگی خود در کار خیر پیشقدم بود، افزود: تمام نقش های انتظامی متفاوت و آثار ایشان تا ابد در تاریخ سینمای ایران و جهان ماندگار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه همزمان با این مراسم، بزرگداشت مرحوم 'ضیاءالدین دری' نیز برگزار می شود، افزود: آثار این شخصیت فیلم ساز علمی نیز در سینمای ایران چیزی کمتر از مرحوم انتظامی نداشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اشاره به ضرورت دعوت از خانواده های این دو مرحوم برای حضور در آیین یاد شده، گفت: در نظر داریم از چهره های برتر سینمای ایران از جمله 'پرویز پرستویی'، 'مسعود جعفری جوزانی' که اصالتی همدانی دارند نیز برای حضور در این مراسم دعوت کنیم.

وی هدف از برگزاری این مراسم را اکرام و ادای دین به این دو هنرمند سینمای ایران دانست و افزود: امیدواریم به پاس قدردانی از این دو هنرمند عزیز، دین خود را به اهالی فرهنگ و هنر ادا کنیم.

درویش نژاد تاکید کرد: ادای دین به هنرمندان فاخر کشورمان مختص به منطقه و شهر خاصی نیست و در همین چارچوب در نظر داریم گرامیداشت بزرگان هنر و هنرمندان را در این استان با جدیت بیشتری دنبال کنیم.

مراسم تکریم و بزرگداشت 'عزت الله انتظامی' و 'ضیاء الدین دری' دو چهره سینمای ایران ساعت 17 روز یکشنبه چهارم شهریور به میزبانی همدان و در سالن سینمایی شهید آوینی این شهر برگزار می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن