Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی دریافت شهریه اضافی در مدارس ناحیه یک همدان ممنوع

دریافت شهریه اضافی در مدارس ناحیه یک همدان ممنوع
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/madrese89.jpg'
There was a problem loading image 'images/madrese89.jpg'

madrese89.jpgرئیس آموزش و پرورش ناحیه یک همدان گفت: مدیران مدارس فقط می‌توانند هزینه‌های کتاب، مجلات رشد و بیمه را از خانواده‌ها دریافت کنند در غیر این صورت اقدام آنها غیرقانونی است.

 

به گزارش "همدان نیوز"، بهمن پارسا رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک همدان با بیان اینکه تاکنون یک‌هزار و 891 کلاس درس در ناحیه یک وجود دارد که برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: تاکنون 50 هزار و 323 هزار دانش‌آموز در سامانه سناد ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه امسال به دنبال آن هستیم که ساماندهی نیروی انسانی به خوبی شکل بگیرد، افزود: در سال‌های گذشته نیروی مازاد در بخش خانم‌ها و در برخی رشته‌ها بود که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نیروها به پایه‌های دیگر انتقال یافتند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک همدان ادامه داد: در سال‌های گذشته آمار و ارقام درستی از ساماندهی نیروها نداشتیم اما این مهم از سال 93 به بعد به شکل مکانیزه انجام می‌گیرد و خوشبختانه آموزش و پرورش ناحیه یک در این زمینه موفق عمل کرده است.

پارسا با بیان اینکه بسیاری از نیروها علاقمند هستند که در پایه‌های استقراریافته خود باقی بمانند، گفت: نزدیک به 50 درصد نیروها در دوره‌های تخصصی تدریس می‌کنند و امسال نیروی مازاد نداریم.

وی با اشاره به اینکه امسال با اجرای پروژه مهر کلاس خالی نخواهیم داشت، عنوان کرد: امسال با استقرار پایه دوازدهم تمهیدات لازم صورت گرفته و در حوزه دروس نظری مشکلی نداریم و بیشترین مشکل در بخش فنی است.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک همدان با بیان اینکه با استقرار پایه دوازدهم یک سال به رشته‌های فنی اضافه می‌شود و این موضوع ما را در بخش تجهیزات با مشکل مواجه می‌کند، تصریح کرد: سازمان نوسازی مدارس در این زمینه با خریداری تجهیزات ما را یاری خواهد کرد.

پارسا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بیشترین دانش‌آموزان در ناحیه یک استان ثبت‌نام می‌شوند، ادامه داد: در بخش ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش بر اساس دستورالعمل‌ها با برنامه‌ریزی و هدفمند عمل می‌کند تا به اهداف مورد نظر دست یابد.

وی با اشاره به اینکه شیوه‌نامه ساماندهی امسال مدرسه‌محور است و مدرسه خود مسائل را تعیین تکلیف می‌کند، یادآور شد: به دنبال آن هستیم که کیفیت کلاس‌ها در کنار کمیت بالا رود.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک همدان با اشاره به اینکه شهریه ثبت‌نام از دانش‌آموزان باید طبق دستورالعمل آموزش پرورش از والدین گرفته شود، بیان کرد: مدیران مدارس فقط می‌توانند هزینه‌های کتاب، مجلات رشد و بیمه را از خانواده‌ها دریافت کنند در غیر این صورت اقدام آنها غیرقانونی است.

پارسا با بیان اینکه اگر خانواده‌ای بخواهد با میل خود می‌تواند در مشارکت‌ها شرکت داشته باشد و این تخلف برای مدیر به حساب نمی‌آید، عنوان کرد: در صورت تخلف با فرد خاطی برخورد و در صورت تکرار و شدت تخلف از سمت خود عزل می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشتر مراجعات به صورت تلفنی بوده و نه حضوری، گفت: یکی از دستوراتی که به ما از طریق اداره کل ابلاغ شده مربوط به برنامه 2018 در همدان است که با توجه به این رویداد زیباسازی مدارس در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک همدان با بیان اینکه برخی از مدارس روستایی تخریبی هستند، خاطرنشان کرد: با همکاری بنیاد برکت به دنبال تأسیس مدرسه در سولان، مریانج و دیزج هستیم.

وی با بیان اینکه امسال دو مدرسه به مدارس ویژه در ناحیه یک اضافه شد، تصریح کرد: در ناحیه یک استان یک تا دو مدرسه کد تخریب خورده و بیشتر مدارس مقاوم‌سازی و جدیدالتأسیس هستند و بقیه مدارس بازسازی شدند.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن