Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی دفتر موسیقی وزارت ارشاد محدودیت‌ها و نظارت‌ها را کاهش می‌دهد

دفتر موسیقی وزارت ارشاد محدودیت‌ها و نظارت‌ها را کاهش می‌دهد
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/alat.mosighi.jpg'
There was a problem loading image 'images/alat.mosighi.jpg'

alat.mosighi.jpgدفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای از آغاز تغییرات در ساز و کار فعالیت تخصصی خود خبر می‌دهد.

به گزارش "همدان نیوز"، در متن این اطلاعیه که به امضای علی ترابی ـ مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد ـ رسیده است، آورده شده:

«دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور احترام بیش از پیش به تخصص و تعهد و هنرمندان شریف موسیقی ایران، تسهیل فضای کسب و کار، کاستن از تشریفات و موانع اداری، اعتماد به درک عمیق هنرمندان از مصالح کشور و نیز سرعت بخشیدن به خدمات خود بر آن شده است تا با بازنگری در روش‌ها و مقررات جاری، تغییراتی در ساز و کار و روش‌های اداری پدید آورد و با کاستن از زمان انتظار هنرمندان و مراحل اداری و فنی، در صدور مجوزهای موسیقی تسریع کند. بر این مبنا اعلام می‌دارد که در نخستین مرحله از این بازنگری از اول خرداد ماه امسال، موارد زیر جایگزین روند اداری فعلی این دفتر می‌شود.

الف: محدودیت افراد حقیقی در ارائه تقاضای صدور مجوز تک‌آهنگ برداشته شده و از این پس افراد حقیقی می‌توانند بدون محدودیت کلیه آثار خود را برای بررسی و صدور مجوز به دفتر موسیقی ارائه کنند.

ب: در سه حوزه موسیقی بی‌کلام اصیل و دستگاهی ایران، موسیقی بی‌کلام نواحی و موسیقی بی‌کلام کلاسیک، آثار کلیه آهنگسازانی که حداقل دو بار موفق به کسب مجوز دفتر موسیقی برای آلبوم و یا اجرای صحنه‌ای شده باشند، از بررسی شورای موسیقی بی‌نیاز خواهد بود.

کیفیت گروه‌های موسیقی اجراکننده آثار بی‌کلام سه حوزه یادشده، نیز به شرط آنکه مشخصات گروه در دفتر موسیقی ثبت شده، حداقل دوبار مجوز اجرای صحنه‌ای گرفته و ترکیب آن نیز ثابت مانده باشد، نیاز به بررسی در شورای موسیقی نخواهد داشت. در صدور مجوز برای آثار آهنگسازان یاد شده و گروه‌های واجد شرایط، صرفا مستندات اداری اخذ و روند بررسی‌های دیگر در زمانی کوتاه اعمال خواهد شد.

ج: نحوه صدور پروانه فعالیت استودیوهای صدابرداری نیز به شرح زیر تغییر می‌یابد:

افزایش اعتبار پروانه فعالیت موقت از شش ماه به یک سال

صدور پروانه دائم فعالیت پس از فعالیت قانونی طی مهلت پروانه موقت (به جای پروانه‌های چهارساله فعلی)»

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن